bugün

eskiden " aradığınız kişiye şu anda ulaşılamıyor, mobil telefon kapalı ya da kapsama alanı dışında. lütfen daha sonra tekrar deneyiniz" derdi. ama nerden baksanız 10 yıla yakın süredir kullanılmıyor bu mesaj. ancak özellikle binbirgece'de dikkatimi çekti, tv dizilerinde hala bu versiyon var. amaç nedir bilmem.

bir de karikatür vardı serkan altuniğne diye hatırlıyorum;

"aradığınız kişiye şu anda ulaşılamıyor, mobil telefon kapalı ya da kapsama alanı dışında, sakın başına bir şey gelmiş olmasın? tamam hemen panik yapmayalım..."
ulaşılması gereken kişiye ulaşılamadığını bildiren bu mesaja günde bir kaç kere lanet edilir. aranılan kişi sevdicek olunca ona bir şey söylenmeye kıyılamaz çünkü.
(bkz: rapidshare sifresini paylasan yazar) yazınca yönlenen başlıktır/ ulaşılamayan adamdır.
(bkz: 0533 748 32 54)
türkçe karşılığı "rahatsız etme lan ibiş" olan telefon dili..
ben vodafone kullanırken sevgilimi aradığımda bir erkek seslendiriyordu. sırf bu yüzden avea kullanıyoruz. * *
o değil de, bir yerde buluşacağınız da ve karşınızdaki kişi gelmediyse mesaj atarsın, bakarsın cevap yok, ararsın, o büyülü sözlerle karşılaşırsın. hava da soğuksa ve gidecek bir yerin yoksa o malın gelmesini beklersin bî çare. fakat o telefonu kapatması zaten 'gelmicem' anlamına gelmektedir. o yüzden dikkat edilmesi gereken unsurlardan biridir, rezil olunmamak için hemen ordan uzaklaşılmalıdır. çünkü mal, oralarda bir yerlerde gizlenmiş sizi izleyip, içten içe kıs kıs gülüyor olabilir. tehlikelidir. eğer kişide arayanıbil yoksa 'hıı ben de gelmemiştim zaten' denip paçayı kurtarmaya bakılmalıdır.
aradığınız kişi eğer sevigiliniz ise kesin bi halt karıştırıyor demenin kibarcası.
aradiginiz ki$i $u an gercekten sizinle görü$mek istemiyor, bakin telefonunu da kapatti ben konu$uyorum onun yerine, selami var.
sevilen kişilerle iletişim kurulması gerektiği zaman duyulduğunda siniri bozandır.
kişide bıraktığı etkiler duruma göre değişir.

telefonu açmayan adam deliyse, telefonu açmıyorsa, sağı solu belli olmuyorsa, telefonu saatlerdir kapalıysa, intihara meyilliyse, telefonu açmıyorsa, depresif ruh halindeyse, telefonu açmıyorsa, uzaksa, telefonu açmıyorsa, dünyanın en andaval insanıysanız, telefonu açmıyorsa, öfkenizi ondan çıkarmışsanız, telefonu açmıyorsa, dengesiz davrandıysanız, telefonu açmıyorsa, o söz konusu olduğunda küçük bir şapşalsanız, saatlerdir tırnaklarınızı yiyip kendinize küfrediyorsanız ve o hala telefonu açmıyorsa..

yapabilinecek ne var ?

şu kadın kesse sesini..
insanda cinnet geçirme isteği uyandıran cümle. hele ki, acil bir durum varsa.

bu kadın "aradığınız kişiye şu anda ulaşılamıyor" dedikçe içinizden siz de "aradığım kişinin a.k." dersiniz ister istemez.
2006 yılında halen öğrenciyken annemin aramasıyla bir anda aklama nerden geldiyse "aradığınız kişiye şuanda ulaşılamıyor sinyal sesinden sonra...." (bkz: muzurlukta üstüme yok) dememle annemin -telefonu kapalı harun(KARDEŞiM) acaba şarzımı bittiki dur bida arayalım çekmiyor olabilir! demesiyle gülmekten gözlerimden yaş gelmesi; o bir daha aramada annemin beni ağlıyor sanıp denizliyi ayağa kaldırması gibi değişik bir anısı vardır bende..
(bkz: dışarda okuyan çocuğunu hergün arayan anne)
(bkz: SENi SEViYORUM ANNE)
telefonun çekmediği düşünerek defalarca arama sebebi.
turkcell için bu ses şenay gürler'e aittir.
Buğulu ses tonu ve düzgün türkçesiyle beni kendine hayran bırakan ses tonudur.Hatta ve hatta aradığım kişiye ulaşılmasada yine onun sesini duysam dediğim zamanlar olmaktadır.
in eng:
the person you have called can not reached at the moment please try again later.
hayırcıların referandum sonrası telefonlarından işitilen hede. *
sinir bozucu bir ses ve sinir bozucu bir cümle.
ulaşılabilecek olanı varken, ulaşılamayacak olanı aramanın doğurduğu kaçınılmaz sondur. ulaşılabilecek olan aransa, ulaşılabilecektir halbuki. hem de şu an değil, her daim. *
"hay ben, aradığım o kişiye de sana da........!!!" diye devam etmek istediğim, bünyede sinir ve stres üretici bir etkiye sahip söz dizimi...
Aradığınız kişiye erişim telekomünikasyon iletişim başkanlı'nca engellenmiştir.
az evvel kavga edilen sevgiliyi aradığınızda bu sesi duymak sinir krizine yol açabilir.
an itibariyle kız arkadaşımı aradığımda 1dk hiç bir ses gelmedikten sonra dinlediğim sestir. alt tarafı köye gidiyorum dedi yakın bir yer amk neden böyle şırnak'taymış gibi 1dk bekletir beni bu ses?
benden önce bu kadın aramış heralde..