bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. .
  gsm operatörlerinin ilk çıktığından bu yana klasikleşen, hiç değişime uğramayan ve beynimizde yer eden cümlesi. " aradığınız kişiye şu anda ulaşılamıyor, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz."
  on küsür yılda belleklere kazınmış olduğundan artık bilinç altına yerleşerek şartlı refleksler haline gelmesi gibi bir şey.
  ulaşılmak istenen kişiyle ne işi olabilir, belki de çok işi olabilir. isteyen tarafın tüm yoklamalarına fransız kalınmışsa, direkt " vermiyorum " u kabul etmiyor. yerine cebini kapatmış müsait olmayan insan etkisi yaratır. operatör de zaten tekrar dene yi emrediyor.
  aradığınız ama şu anda ulaşılamıyorsa, kadere yılmayın. tekrar, tekrar deneyin. sıkılırsanız elinizdekini kendi kendinize evirin, çevirin. başka ulaşılabilecek olanları da gözden geçirin.
  2 -3 ... halka arz
 2. .
  Tekrar tekrar deneniyorsa ve hala ulaşılamıyorsa, evine gidilir ve ulaşılır. Operatör aramızı bu şekilde açmaya çalışıyorsa, yüzyüze görüşülür, son zamanlarda insanların sadece görüşmek hal hatır sormak için, kendilerini kullandıklarını zanneden operatörler de böylelikle kıskandırılır.
  ... akrepe