bugün

aylarca görüşmediğiniz kişiyi cesaretinizi toplayıp aradığınız anda hiç duymak istenilmeyen,telefon kapalı uyarısı.
aradığınız kişiyi mümkünse bir daha aramayın sizinle konuşmamak için telefonunu kapıyor bu yüzden bizde faturada ona geçiremiyoruz ekmeğimize mani oluyorsunuz bu şahsı artık aramayında telefonunu açsın bak yakında iflas etcez imza:turkcell
seslendirenin sesini hep avrupa yakası dizisindeki Fatoş'a (Şenay Gürler) benzettiğim uyarı sesi
hayati bana dar eden voice over. yilda bir kere telefon ile hasret giderecegim zaman hep bunu duymak, hep bu sesle yalnizligimi yasamak zorunda miyiz? sekretere bagla, uzulme; ayse olmaz ise buket neden olmasin de. ahh bir atas ver ama.
(bkz: bıktıran telefon şebekesi mesajları)*****
tane tane konusmayı duyunca genelde hemen aramanın kapatılmasıyla son bulan,kapatılmazsa insanı bantla konusmaya iten bazen delirtebilen söylem.
(bkz: aradığınız aşka ulaşılamıyor)
dinlemeye devam edilirse ardından bir de ingilizce versiyonu gelen bant kaydı. ilginç olan ise aranan hata göre banttaki sesin aksanının farklı olması * *

(bkz: ingilizce konuşurken r leri atmak)
''the person you have called can not be reached at the moment,please try again later '' der bu laftan sonra.
insanı sövdüren cümledir. aranan kişi arayan için gayet mühim bir insansa eğer, sinir olunmakla birlikte "neden kapalı acaba?" diyerekten merak da edilir. hemen o kişiyse bir hızlı mesaj atılır; ki buradaki amaç, kişi telefonunu açar açmaz size iletim raporunun gelmesi ve o kişinin o an ulaşılabilir olduğunu böylece en hızlı şekilde öğrenebilmektir.*
küfretmeyen insanı bile küfre zorlayan cümle. ayyyy!!! deli oluyorum bunu duyunca. o telefonu kişinin kafasına atmak istiyorum. cinnet getiriyorum. gereksiz zamanlarda zırt pırt arayıp lüzumlu olduğu zamanlarda telefonu kapatan insanlar yok mu hele?
insanın ozellikle en duymak istemedigi zamanlarda duydugu bet ses...
aradığınız numaranın...(sessizlik)
nereyi aradın sen??
aradığın numaraya ulaşılamıyor kardeşim...
mobil telefon kapalı mı satmış mı ne yapmış biz de bişey yapamadık...
muhterem sen biliyor musun ayıp oluyor cocuğa yaaa...

(bkz: ata demirer)
(bkz: müslüm baba)
bazı anlarda, " ne şu an ulaşamaması be, günlerdir, adam yer yarıldı, içine girdi. bir ulaşırsam, yapacağımı biliyorum." diye, yüksek sesle söylendiren uyarı.
aramaya cesaret edemeyip de zar zor aradığınız kişinin telefonundan duyulursa büyük bir rahatlama hissi veren cümledir.
(bkz: the person you have called)*
okkalı bir küfür ettirir genelde bu söz.
dünyanın en çok küfür yiyen kadınının seslendirdiği cümle.
"...ama aradığımız kişi on-line olur olmaz sizin onu aradığınızdan haberi olacaktır, evet, artık bu servis bizde de var" diye telekomünikasyon firmaları tarafından yakın zamanda devam ettirilecek, bir cep telefonu klasiğidir.

Reklam furyasının artmasına bağlı olarak pek yakında yeni servislerin tanıtım "jingle"ları ile süslenmesi beklenmektedir.
daha kötüsü için:aradığınız numara geçiici olarak hizmet dışıdır.
"kullanıcılarımızdan dünyanın parasını kazanıyoruz ama yatırım yapmak yerine patronun oğlu parayı hatunlarla ezdiği için aradığınız kişinin telefonu kapalı mı yoksa kapsama alanı dışında mı(yatırım yapmadık ya) tam olarak bilemediğimizden muallak bir cevap veriyoruz" anonsunun kısaltılmış ve yuvarlatılmış hali.
sinirleri hoplatan cümledir, her halükarda. yanlış cevaptır bir nevi. zooortt! diye kulakları tırmalayan bir ses duymuş gibi olursunuz. (bkz: dobrovski)

o an ya bu cümleyi anons eden kadını ya da telefonu öldürmek istersiniz**, ama böyle bir şey kesinlikle mümkün değildir. telefonu duvara fırlatmakla yetinebilirsiniz.
yeterince sinir bozucu olduğu yetmezmiş gibi avea'da bunu söyleyen şahıs olayı daha da sinir bozucu bir hale getirmektedir. *
sevgilinizi aradığınızda duyuyorsanız direk ayrılık sebebidir.
şu anda ulaşılamaması, hiç ulaşılamamasından daha iyi bir etken!

(bkz: bardağın dolu tarafı sorunsalı)