1. 1.
  yayanın kibarlık olsun diye yaptığı anlamsız davranıştır. eğer erkek yaptıysa bu durumu muhtemelen aracın şöforü bayandır.
  2 ... nahkog
 2. 2.
  hızlı gelen arabadan tırsan her mantıklı yayanın yapacağı eylem.
  1 ... happylover
 3. 3.
  sıkıyosa yol vermesin yayasıdır. bizim ülkede genelde yayaya yol veren centilmen şoför bulunmadığı için ölüm tehlikesi yaşayacağını bilerek yol vermiştir.
  1 ... ashaf
 4. 4.
  yaya, araç geçsin diye durur. araç, yaya geçsin diye durur. o an şoförle göz göze geliriz. tam adımımızı atarız ki gidelim, o sırada şoförde kendisinin gideceğini sanar. yine karşılıklı durmalar yaşanır. hikayemizin kahramanları ömür boyu o kaldırımda kimin kime yol vereceğini kararlaştıramazlar.
  1 ... akatreil
 5. 5.
  yayalığını bilen yayadır...
  zira trafikte araç ile şaka olmaz.
  2 ... yes comment
 6. 6.
  tırsan yayadır. belki de sadece geçiş üstünlüğü araçta olan bir yerdedir.
  1 ... yavuzum
 7. 7.
  trafikte saygı ilkesini sürücüye örnek olarak öğretmeye çalışan yayadır.
  1 ... kitapkurdu
 8. 8.
  türk yayasıdır. vermek zorundadır çünkü vermezse kavga çıkar veyahut aracın altında kalır. sonra o aracı süren kişi de, gelir sözlükte evrimi tartışır. lan dana sen daha yayaya yol vermiyorsun, bilimsellikten nasıl bahsedebilirsin ki ? öküz.
  ... alan shearer
 9. 9.
  (bkz: arabalar beklesin diye düşünen yaya)
  ... delicious
 10. 10.
  delikanlılık öyle değil böyle yapılır diyen adamdır. bunu yapan adam bundan 40 sene önce doğsaydı sırtında ceketi, kunduraları, elde tespihi, cebinde dikiş tutmaz, dilinde jilet çeviren çok bıçkın bir adam olacaktı. bana böyle geldi.
  ... bundy nin kirik kalbi