1. 1.
  şahsen nazarımda kraldır.

  her zaman takdir etmişimdir böyle insanları. arabaya biner binmez ilk iş olarak emniyet kemerini takıyorlar. üşenmeden amk.

  o kemeri mandalından tutacaksın çekip göbeğine göre ayarlayacaksın, yetmezmiş gibi bir de "çık" sesini duyana kadar yuvasına oturtmaya çalışacaksın. hofff!

  ya zaten yol bitiyor sen kemeri yuvasına oturtana kadar be adam. daha ne kemeri, ne emniyeti. aynını arka koltukta oturduğu halde yapanlar da var, öylelerini gördükçe insan olmadığımı düşünüyorum mesela. evet.
  2 -6 ... inatedipsaunadaterlemeyenadam
 2. 2.
  benimdir.

  ama benden önce hanımdır. sanki emniyet kemeri ile birlikte biniyor araca hayrete düşmemek elde değil. öpüldün canım.
  5 ... aeneskral
 3. 3.
  Benimdir..

  Önce oğlum uyarır hareket etme baba kemerini tak diye ..
  6 ... gezdimgordumyenildim
 4. 4.
  Benimdir. Ön, arka fark etmez.
  5 ... flat head
 5. 5.
  Emzik kullanmayan insandır.
  1 ... n dakota
 6. 6.
  araba kullanmaya başladığımdan beri şahsımda aralarında bulunmaktadır. benimdir diyenlerin hepsi gardaşımdır.

  trafikte ne olacağı belirsiz ama misal istanbulda ne zaman ne olacağı 5 kat daha fazla belirsiz. kırmızı ışıkta 10 tane araç dururken arkadan ( ceo sanki pezevenk cep telefonundan şirkete talimatlar yazarken öndeki arabaların durduğunu fark edemiyor o kadar meşgul ) son sürat gelip 2-3 tanesini yamultan angutlar var. durduğu yerde yanımdakine arkadan vurdu. öndeki adam o şiddetle savrulup suratını çarptı direksiyona ağzı burnu kırıldı hemen yanımdaki araçta. şirketteki arkadaşlar 10 senedir takmıyorlardı. ta ki emniyet kemeri cezası afedersin boru kıvamına gelene kadar. şimdi seve seve takıyor hepsi. takın mutlaka. sıkıyor yeaeaea dersin sonra allah korusun 1.5 metre toprağın altına koyarlar daha fazla sıkılırsınız orada..
  5 -1 ... mel mel bakan gibson
 7. 7.
  Araba Coupe olduğundan kapı kapanır kapanmaz direk uzatıyor yavrucak kırmıyoruz...
  1 -1 ... jerry drake
 8. 8.
  Amerikalılar trafik kazalarının etkisini azaltmak için filmlere emniyet kemeri sahnesi ekliyor. Bunu yapmak zorunlu değil ama nasıl ki amerikan bayrağı gösterince ülkenin tanıtımına, milli birlik ve beraberliğe katkı sağlamaya yönelik bir hareket olarak size devlet tarafından teşvik veriliyor işte emniyet kemeri mevzusu da böyle.

  Kamu spotu çekmek yerine her filmde emniyet kemeri takmayan kötü adamın ön camdan nasıl uctugunu ve perte çıktığını göstere göstere duygusal bir koşullama da yapıyorlar. Kötüler takmaz iyi adamlar takar gibi.

  Bizim de böyle mesajı gizli veren kamu spotlarına ihtiyacimiz var. Davranış değişikliği oluşturmak için mesajı siz kendiniz çıkarmalı ve kendi fikriniz olduğunu düşünmelisiniz.

  Aynı inceptionda geçen fikir ekme muhabbeti gibi.
  2 ... ali candan
 9. 9.
  olması gereken insandır. hayatınızı önemsemiyorsanız siz bilirsiniz tabii. kemer takmadığı için kazada yakınım sayılabilecek birinin halini gördükten sonra aksini -zaten hiç yapmasam da bundan sonra da yapmam mümkün değil.
  3 ... ahsisedelalhemdeayhilal
 10. 10.
  Benimdir o.
  ... elimizde kalan tek nick teknik