1. 1.
    enteresan bir sorunsaldır, bir karşılaştırmadır.

Dünyadaki tüm insanlara en son dini göndermek isteseniz, bu din son din olsa, hak dini olsa, tüm insanlar için olsa, bu dini seçmeyenlerden mahşerde hesap sorulacak olsa sadece Arabistan'a bir elçi mi gönderirdiniz, yoksa dünyanın her bir yerine aynı anda aynı şeyleri anlatmak için birden çok elçiler mi gönderirdiniz?

bilemedim şimdi.
    1 -1 ... noxeca
  2. 2.
    Dünyadaki tüm insanlara hitap edecek bir kitap gönderecek olsanız, sadece Arapça dilini mi kullanırdınız? Yoksa, ne kadar dil varsa o kadar dilde hazırlamış olduğunuz kitapları mı gönderirdiniz?
    1 -5 ... noxeca
  3. 3.
    Sadece arabistana son peygamberi yolladıktan sonra bile bir sürü din algısı ortaya çıktı. Bir de tüm dünyaya ayrı ayrı kitaplar yollansa ortaya çıkacak kaosu düşünmek zor değil. Neyse ben ateistleri süper ötesi sorgulamalarıyla başbaşa bırakayım.
    4 -3 ... yazar x
  4. 4.
    “Biz her peygamberi, kendi kavminin lisanı ile gönderdik, ta ki onlara hakikatleri iyice açıklasın”(ibrahim Suresi, 14/4)

Sana arapça denk geldiği için mi böyle yazdın ?
    1 ... kutsal zebani
  5. 5.
    Kur'an-ı kerim de biz her kavme peygamber gönderdik deniyor ama yine de siz bilirsiniz.
    1 -1 ... ismail gaspirali
  6. 6.
    Dünyadaki tüm insanlara hitap edecek bir kitap gönderecek olsanız, sadece Arapça dilini mi kullanırdınız? Yoksa, ne kadar dil varsa o kadar dilde hazırlamış olduğunuz kitapları mı gönderirdiniz?
    3 -1 ... noxeca
  7. 7.
    din göndermezdim, insan minsan yaratmazdım. koskoca allah olcam, insan denilen boktan canlıyı mı yaratacağım? hahhhaha!

vs'nin alacağı versus.
    2 ... yamyam balagonda adami
  8. 8.
    Kuranda dinin Mekke ve çevresindekileri uyarmak için arapça indiği geçer. Kuran bir çok kere araplara ve arapçaya vurgu yapmıştır.
    1 -1 ... selia
  9. 9.
    ya ne arabistanı ne dini bu adamların tarihten daha haberi yok. tarihte daha arabistan bile yok kaldı ki muhammed kuran olsun adamlar çivi yazısı ile taşa kil tablete insanın balçıktan yaratıldığını yazmışlar ancak adamlar bundan 1400 yıl önce yani milattan sonra 600 yılında böyle bir bilginin olamayacağını söylüyorlar.

bak gılgamış destanı öyle sıradan bir örnek daha bunun yunan mitolojisi var mısır mitolojisi var sümerler var babiller var. ben artık anlatmaktan tükendim adam inanmıyor arkadaş.

(bkz: #40281098)
    1 ... rootz