1. 1.
  arabesk müziği çağdışı ve fazla otantik gören, büyük ihtimalle şu saatte ortamlara akan, kulüplerde kopan, disko ışığının altında, eller havada, arto'ya eşlik eden kişidir.
  aslında arabesk muzik dinliyor olmakla ovunmekle eşdeğerdir bir yerde. "müzik evrenseldir, herkesin tuttuğu da kendine" deyip, işin içinden sıyrılmak lazım sanırım.
  3 -3 ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  en azından çocukluğunda sevdiği bir ibrahim tatlıses şarkısı olacağından geçmişini inkar eden insandır. toplumun baskısıyla bu tür müzik dinleyenleri kıro diye aşağılayıp, rahatlama ihtiyacı duyar. bunun kendisini yükselttiğini sanır ama zavallının biridir, farkında değildir. tikilik yolunda hızla ilerlemekte olup yakında çağ atlayacaktır, kendisine bu yolda başarılar dilerim.
  -1 ... fewzi1907
 3. 3.
  zerre kadar kaale alınmaması gereken insandır. kaldı ki, herkes mutlaka zamanı geldiğinde bu şarkıları dinlemiştir ve dinleyecektir. hayatın bir devresinde insanın hayatında yer alan şarkılardır bunlar. bir örnek olarak, efkar dolu masalarda cengiz kurtoglu, ibrahim tatlises, orhan gencebay şarkıları mutlaka geçmiştir...
  bir de bunların arkadaşlarını dinlediği müziğe göre kategorilendiren kişiler vardır ki bunlara yorum bile yapılmaz. arabesk dinleyen kırodur, metal dinleyen harbi adamdır, rap dinleyenden uzak durarım şeklinde görüş bildirirler; karşılarındakiler de bu kişilerin beyin kapasiteleri hakkında görüş bildirirler...
  ... faati
 4. 4.
  arabesk dinleyeni küçümseyen insana, gözlerini siyah kurdeleyle bağlayıp sabaha kadar beethoven ın 9. senfonisini dinletmek
  3 -1 ... little girl in bloom
 5. 5.
  arabesk sevmediğinden dolayı, seven insanı küçümsemekle ilk hatasını yapan, küçümsemekle de ikinci ve büyük hatasına ulaşan insan.
  2 -1 ... legend of the stranger
 6. 6.
  arabesk müzige genel anlamda baktıgınızda cok banel cok basit hep aynı seyleri anlatan müzigi genelde birbirinin tekrarı belli baslı akor dizilişlerinden olusan sözlerinde derinlik olmayan(istisnalar kaideyi bozmaz)bir müzik türüdür. bazı isimler orhan gencebay gibi, belkide tek isim sadece bu müzikte iyi hatta mükemmel seyler yapmıstır tabi bazı malum ismlerinde birkac güzel denecek sarkısı vardır... bu yüzden genel anlamada bu tür evlere senlik sanatsal bir içerigi olmayan müziktir. yoksa deminde dedigim gibi bazı istisnai örnekler mevcuttur. bu yüzdendir ki özellikle sırf arabesk dinleyenleri kücümseyen insanlar vardır. ama aslında kücümsememek gerekir daha farklı müzikler dinletilerek ve tavsiye edilerek bu yoldan kurtulması saglanmalıdır....
  1 -4 ... like a_ rolling stone
 7. 7.
  kategorize insanıdır bu. kişiyi sadece dinledigi müzik tarzıyla küçümsüyorsa ne aladır. oo daha ne cinsleri vardır bunların ama anlat anlat bitmezdir işte.
  ... mintiminti
 8. 8.
  aklima cok cok uzun zamandir takilan konulardan bir tanesidir. hangi arac ve amacla olursa olsun eylemi yapan kisinin zavalli oldugunu ve aslinda kendisini yansitmasidir , buna artik kesin bir sonuc getirdim.
  her zaman , saldiri amacli bir eylemin altinda yetersizlik yatar , en onemlisi de saldirdigi olguyu yapmadigini disa vuran insandir , yapmadigini disariya bu sekilde aksettiriyorsa bizzat saldirdigi insandir o artik (bkz: oglum ne oldu anne vallahi vazoyu ben kirmadim! !). Dinliyordur , dinledigi icin utaniyordur , insanligi tek bir yonde var olmak saniyordur ve de en onemlisi ayni davranisla karsikarsiya kalmistir..
  kendisini bir eksene oturtacagina gozlerini icine cevirse yerini gorecektir , oldugu yerle barisirsa bu tavirlarina kendi de anlam veremeyecektir.
  kimse gercekten kendi olamadigi icin olmasina izin vermedikleri icin dunya batana kadar varolacak hadisedir. Muzik olarak sevmem , dinlemem de ama farkliliklara yeterince saygili olmaya calisirim daha iyi.. anlamaya calis , dinle , anlayamiyorsan da cirkeflesme o zaman sozkonusu insan!
  bakalim herseye saldirip yiktiktan esas yikilanin kendi oldugunu anlayabilek mi acaba? diye de merak ettigim bir insan.. ama onlara saldirmak da (yakismaz bizlere)olmaz..* , *
  ... maniacdepressive
 9. 9.
  her insan hayatında mutlaka arabesk bir defa olsa bile dinlemiştir. bu durumdan kuçümsemeye gerek yoktur.
  ... kirmizi baslikli istasyon sefi
 10. 10.
  aslında gençlerin ne durumda olduğunun küçük bir açıklaması bu. herşey kendi etrafında olan bitenle dönüyor zanneder. herkes onun dinlediği müziği dinlemeli herkes onun giyindiği gibi giyinmelidir ona göre. bunları yapmayan ayıplanmalı, dışlanmalıdır der. yanlıştır, bi silkelemelidir kendini ve kendine gelmelidir.
  2 ... to madeira