1. 11.
    değişik davranış biçimi. liberal ekonomiye, kapital düzene sınıf ayrımına sebep oluyo diye kızıyoruz ama insanların hayat seçimlerine göre sınıflanmasını hiç yadırgamıyoruz. ayrıca ben seviyorum arabeski, hem alelade olanı, hem pis, ağır damar olanı, hem de özcan denizvari olanını. üniversitede vize final çalışırken sadece kral fm dinleyebilirdim, başka türlü anlamıyodum mesela. annem evde temizlik yaparken arabesk dinler, ben rakı içerken, mangalda tavuk pişirirken, sabahlamalı trakya gecelerinde ilerleyen saatlerde arabeske dalarız. güzel şeydir ya, bazen insanın içini acıtır.
    -1 ... theophilus
  2. 12.
    yanlış bir önermedir, onlarda insan lan.
    1 ... wecihii
  3. 13.
    --spoiler--
    "kulağıma hoş gelen her tarzı dinlerim" diyen insanlardan bile daha zavvalı konumdadır arabesk dinleyenler.
    --spoiler--

ne olacağıdı ya o zaman insanları hadi sınıflandıralım sadece pop dinleyebilrsin sadece metal yada sadece klasik halk v.s. böyle saçmalıkmı olur ya isteyen istediğini dinler bikaç tarzı birarada dinlemek niye zavallılık olsun. bu çıkarma anca lise çağında özenti bi ergenin ürünüdür diye düşündüm.

bu önermeyi çıkaran insanoğlu kendisi tek tarz mı dinliyor. eğer dinlemiyorsa da tek tarza geçiş yapsın ki tükürdüğünü yalamasın. tam bir faşizan yaklaşım örneği. tek tip ol diye dayatma . elitist bi tutum.
    1 ... nankorkedi
  4. 14.
    orhan gencebay'ın nasıl büyük bir sanatçı olduğunu bilmeyen ve müzik kulağı olmayan popçu ya da rapçi insanın kuruntusudur.
    ... bleedingmoon
  5. 15.
    (bkz: arabeks) *
    ... samanta
  6. 16.
    topuklara sıkılma, 10 kişi dalınma nedeni.
    -1 ... masum serseri sempatik liselim
  7. 17.
    orhan gencebay zaten bir entelektüeldir. Ve bircok entelektüelde dinler onu veya ferdiyi. Arabesk türk halk müzigi ile türk sanat müziginin bir harmanlasmasi diyebiliriz. "kahpe felek, acilar dertler" bunlar tsmde gectigi gibi thmdede gecer. Arabesk sadece müziklerin ritminin, soundunun birseye bagli olmadan icten geldigi gibi yapilmasidir. Ve siz inansanizda inanmasanizda, eksilesenizde artilasanizda arabesk türkiyenin müzigidir. Zaten satis rakamlara baktiginizda en cok arabesk albümler satmistir. Ülkenin yarisi arabesk dinliyor kardesim! Yani senin arabesk dinleyenlerle muhattap olman kacinilmaz.
    1 ... ferdici
  8. 18.
    yıl bilmem kaç, televole kültüründe futbolculara yönelik söylenen, eski bir sevda demirel söylemidir.
    ... elissa
  9. 19.
    (bkz: fare dağa küsmüş dağın haberi yok)
    ... efendim efem
  10. 20.
    Aptalca.
    ... boldpesimist