bugün

aziz yıldırım'ın bugünkü basın toplantısında sorduğu soru. Bu cümlesiyle şike yapmaya teşebbüs ettim ama beceremedim demeye getirmiştir. sahaya yansımadı diyor yani.

(bkz: 1 kasım 2013 aziz yıldırım ın basın toplantısı)
vazgeçme sebebine bağlıdır.
misal ortamda polis olduğuna dair bir ihbar alıp çalmaktan vezgeçmiş olabilirsin yakalanmamak için.
tam olarak araba çalmaya gittiniz, kontağı çevirdiniz arabayı alıp eve getirdiniz ama polis evi basınca ''bir tek ben mi çalıyorum'' şeklinde açıklanabilecek cümledir.
Türkçe meali

-sıçtım, tam sıvarken yakalandım...
hukuken suçtur. çünkü suça iştirak vardır. ama dinimizce değildir. şeytanı yenip doğru yolu buldugunuz için de sevap aldıgınızı bile söylemek yanlış olmaz sanırım.

burası da hukuk devleti demi ?
arabayı çalmaya gittiniz, arabanın kornasının çalışmadığını gördüğünüzde tamirciye götürdünüz ve sonra tekrar arabayı çaldığınız yere koydunuz, peki bu suçmu tarzında serzeniştir.
ya da araba gördüğünüz kullananda çocuk, çocuğa iki tane sallayıp arabasını aldınız "akşam getiricem lan bak söz" dediniz. peki bu suç mudur?
öyle de böyle de hırsızlıktır bunlar.
denedim evet yapsaydım eyvallah ama beceremedim acıyın yahu demek istemiştir.
görsel
aziz felsefesinin son yumurtlaması. kelli felli yüzlerce adam da bunu adam yerine koyup dinliyor. ne rezil bir memleket.
bu adam yıllardır bu işlerin içinde birkaç spor dergisinde de yakınlarından röportajları vardı çok evvelden sene 2006-2008'lerden bahsediyorum. kara para işinde, haksız kazanç uğrunda ölen bir adamın bunu yapmaması anormal zaten. ha konu başlığına gelecek olursak suç girişimidir. her şekilde bir cezası olmak zorundadır.