bugün

yolda yatan köpek leşlerini her görüşte gerçekleşmesinden korkulan kabus.

hızla giden bir arabanın söz konusu eylemi gerçekleştirmemek için dirkesiyon kırıp ters dönmesi gözler önüne gerçekleştikten sonra iyice tırsılan durum.
hızlı gidiyorsanız arabanın ön tarafının dağılmasına sebep olan üzücü durum.
hiç hoş olmayan bir durum. ama bazı anlar oluyor ki mecbur kalıyorsunuz.
5 sene önce başıma geldiği gibi.
insanlık sahibi olan herkesi korkutan olaydır.

aynısı her canlı için geçerlidir.
bir de horoza çarpmak versiyonu olandır. bu garip videoda görülebileceği gibi;

http://www.sabah.com.tr/w...sam/tampona-horoz-sikisti
insanı derin acılara boğabilecek bir durum. ben, ağladığımı bilirim bu sebepten. üstelik çarpan ben değildim fakat o arabadaydım.
üzücüdür. Köpeğe çarpma durumunda araç ciddi hasar alabilir. Halk arasında; 'ite çarpacağına duvara çarp' gibi bir lafta vardır.
veterinere götürüldüğü zaman masraflarının sigorta tarafından karşılanacağı bilinmelidir.
gerçekleşmesi durumunda bir can almalarına değil araçlarındaki hasara üzülen insanların varlığını bize gösteren eylemdir.
Daha çok otoyolda ve tenha mekanlarda gerçekleşen üzücü bir olaydır. Süratli bir şekilde yol alır iken önüne aniden bir hayvan fırlaması sonucu kaçınılmaz son olarak çarpmak durumunda kalırsınız. Hız yüksek olduğu zaman araçta büyük hasar meydana gelebileceği gibi hava yastıklarının açılması ile maddi açıdan zarara girebilirsiniz.
çok üzücü bir durumdur, köpeği alıp veterinere götürülmelidir.
Köpeklerin kornaya anında reaksiyon verdiğini bilen araç sürücülerinin bu olay gerçekleşmeden önce az da olsa yırtma şansının olduğu durum. Yoksa üzüntü ve vicdan azabı dizboyu.
bir adet mitsubishi l 200 pick up u ütmiş haşat etmiş hadisedir. köpeğe bi sikim olmadı hala yaşıyo bizim mahallede nasıl işse.
Tampon kırar.
Trafik izin veriyorsa Köpeği bırakıp kaçmamayı, alıp veterinere götürmeyi gerektirir.
Korkup kaçmayın. Belki yaşar. Ya da en azından tek başına ve acılar içinde ölmemiş olur.
Arabaya hasar vermediği sürece sorun olmayacak durum. Alayı Yiye yiye ayı gibi olduğu için vurunca arabanın anasını sikiyorlar.

araba > köpekler.
Sahibinden.com

Ağır hasar kayıtlı araç. Evveliyatı sorunsuzdur. Dosta gider.
entrylerin neredeyse hepsi "maddi hasar" a odaklanmış. Gerçekten acınası bir toplumuz. Kaç sürücü yolda bir köpek kedi vb fırlama ihtimaline karşı "asgari" özen göstererek kullanıyor ki arabasını? Bu karman çorman trafik deryasında hayatı paylaştığımız canlara ne kadar özen gösteriyoruz ki zarar vermemek için. Köpeği lastikleri altında kütür kütür ezdikten 50 metre sonra hayvan can cekişirken otomobilin kaputuna bakan insanlarsınız.