bugün

Benim yazımı okuyunca sevinecegin bi durumdur. Benki evimden okuluma sadece gitmek için 60 km'e yol çekiyorum. Buda gidiş dönüş günde en az 4 saate maal oluyor. Birde yaz geldi o yapış yapış insanlarla ne yapıcam bilinmez. Eve çıkmak şart ama para nerde ?
sınavınız varsa, yolda geçirilen süre zarfında çalışarak çanı tavana vurdurmaktır. görükleden üniversiteye gitmenin bile zorluk derecesinin olduğunu düşünen biri için 'araba yatağından üniverstiye gelmek' cümlesi bir hayli korku vericidir.
(bkz: işkence)
allah'tan sabır dilediğim durumdur.
mudanya'dan gitmek kadar etkili değildir. 9:45'te olan derse 6'da kalmak zorunda kalmazlar.

edit: lan millet, tüm kaldığı yerlerin zorluğunu sıralıyor. oğlum 2 saatte bir lan, çatır çatır geçen arabalarınız var. ayakta gidin bir zahmet. hem 2 saatte bir, hem de emekli kentidir mudanya. ne değerliymiş kıçınızın rahatı lan.

not: b24 ile organize'ye oradan da mudanya'ya gidebilirsin diyen arkadaşa da selam olsun ki ben o şekilde gitmeye kalktığımda o 2 saatte bir olan arabayla aynı anda mudanya'ya varıyorum *.
Avcılar'dan Kadıköy'deki göztepe kampüsüne gelenler de var hatırlatmasını yaparak buna da şükür dediğim durumdur.
orda kalsam okula gideceğimi düşünmüyorum .~ malum iibf.
1 yıl çektik o otobüsün çilesini.en üst durağa gitsen yine ayakta kalıyorsun.Allah o otobüse binenlere sabır versin.
görükleden okula gitmekten daha kolay değildir ki ben buna bile üşeniyorum.
bir çeşit işkence. bursalı olunmasına rağmen görükleye taşınma sebebidir.
okulu bırakma sebebi.
devamsızlıktan kalma diye bir olay varsa bölümünde mutlaka kalırsın.
yeni düzenlemeyle artık metro arabayatağından üniversiteye kadar gitmekte ve kampüs içerisinde ücretsiz ring hatları bulunmaktadır.
bu sistem ulaşımı kolaylaştırmıştır fakat yine uzun sürmektedir yol, zira yolcu çokluğu ve istasyon aralıklarının kısa olması tabi
yolunda uzun olması. üstüne birde yolcu çokluğu seferlerin 10 dakikada bir olması gibi etmenler bir araya gelince durumu siz düşünün.
arabayatağında yani ilk durakta metroya binseniz bile eğer hemen binmezseniz ayakta kalıyorsunuz, ki o yol ayakta bitmez. tam 24 istasyon.
(bkz: karacabeyden ünive gelmek)
(bkz: yalovadan ünive gelmek)

aynı kapıya çıkmaktadır sonuçta. bırakılsındır böyle okul. eziyettir.
biraz uzun sürer. ulan 20 den fazla durak var arada. insan yaşlanıyor gidene kadar.
Goruklede kı kazıkçı köylülerin kucağına düşme vakti sebebıdır.

Dipnot : kuzenin anlattığı ve gidip gördüğüm kadarıyla öyle.
Her hafta düzenli olarak yaşadığım olay. Mk yazında kurtulamadık. 1 saati aşkın bir süreyle yol çektiğiniz için okula gittiğinizde ders dinleme hevesi, şevki filan bi bok kalmaz.
Birde 2. Öğretiseniz tam anlamıyla ölmüşsünüzdür. *00.00 da eve vardığım günler oldu.
güncel Önemli Başlıklar