bugün

Mazot yok ama bir araba var.
1982 model mercedes'le 100 km ötedeki bir yere gidilmek istenir. ustanın tamir edelim abi biz bu arabayı ısrarlarını sen kabul etmezken arabana binersin. arabaya inanıyorum ben dersin. eğer araba yolda kalırsa, güvenini sarsar o araba. bir daha kolay kolay hiçbir arabaya inanmazsın. eğer yolda kalmazsa geri döndüğünde arabayla gurur duyarsın.
(bkz: in mercedes we trust)
aramaya inananların ulaştığı bir merhale.
michel knight kişisinin bir vakitler kara simsek dizisinde ati pardon arabasi kid'e inanarak yaptiği eylem.

- bogaz köprüsü trafik var midir kid?
- vardik abicim hatta trafik kitlenmiştir bile abicim biz feribotla gecelim en iyisi, hem de cay da icersin.
- hadi lan bu saatte ne trafigi, gidelim evimde icelim cayimi.
- peki abicim sen bilirsin bana göre hava hoş, ama olan senin sol ayagina olur debraja basmaktan kas yaparsin sonra.
doğan görünümlü şahin sahibi şoförün benzin sinyali yanıp, yanıp sönerken ön konsola hafif hafif vurarak hadi gülüm, hadi canım yapabileceğini biliyorum diyerek arabaya gaz vermesi eylemidir. bu araba bu gazla nereye kadar gidecektir bilinmez ancak, buna benzer durumların filmlerde jokey karakterler tarafından sözlü gazların yanı sıra yarışlara katılan atın burnunu sıvazlayarak ve öperek gerçekleştirdikleri, sonunda da atları potaya soktukları ve kazanılan kupadan da şarap içtikleri görülmüştür. ancak yarışı kazanan ingiliz atları yarış sonunda yorgunluktan eşhedüü.. diyemeden nalları diker.