bugün

Anasını bacısını nikahını avradını yedi ceddini ! bir yerden tanıyor olabilecegim mahluktur.
iktidarsızdır lan o adam. cinsel hayatı bok gibidir. evde karısınıda tatmin edemiyordur. belki kalkmıyodur da lan. gücünü çoluk cocuk üzerinde kullanıyo işte.
çocuğu döven adam değil heriftir.
şiddet uygulaması gayet yanlıştır. Fakat insanlar zorluklarla para biriktirip kendilerine araba alıyorlar. Hiç kimse arabasına bu şekilde davranılmasını istemez. Kar topu bir şey yapmaz belki ama çocuklara bu davranışın yanlış olduğunu öğretmek lazım. Sürücü kar topu gelince heyecanlanabilir ve direksiyon hakimiyetini kaybedebilirdi. (elbette bu bir varsayım, yolun durumuna, hıza ve şoföre göre değişecek şeyler)

Bence suç kesinlikle ebeveynlerde. Çocuğuna önce başkasına ve başkasının malına saygılı olmayı öğretmesi gerekiyor.
eli ağırdır ibnelerin. o zamanlar böyle televizyon reklamları yoktu. kendi hayal dünyamızda geliştirdiğimiz hınzırlıklarımız vardı.

şöyle bir anım vardır bu adam ile.
içine taş koyup sokaktan geçen arabalara kartopu atardık. şerefsizin evladı peşimizden sokağın başına kadar koşup tokadı patlatmıştı.
ben arkadaşıma çelme çakmıştım ki o düşünce onu dövsün diye.

şu an anlıyorum lavuk belki de arkadaşıma yaptığım kalleşlik yüzünden o şiddetle de vurmuş olabilir.

(bkz: piç)
arabası hareket halinde ise ve dahi bu kartopları onun kaza yapmasına vesile olacaksa yada olmuşsa ellerine sağlık adamdır.
kar'lı bir günde başından unutamayacağı bir olay geçmiştir.
kartopu atarak adamı sersemletip ırzına geçilmiştir. unutamıyor bu olayı.
bunu dedinizde aklıma pitbul besleyen barzolar geldi. O heriflerin yanında bu adam melek kalır. Niye? Çünki bu köpekler küçücük masum çocukları tuttuğu an parça parça ediyormuş. (Dqz: yinede çok ayıp etmış)
butür adamları pitbulun önüne atıcaksın. Çocuklar masumdur. Gerçekten çok ilginç.
ulen araba onun size ne amk? çizilmesin diye düşünmüştür belki de. malını korumak da suç oldu arkadaş.

soğukta evinde otursun o da üşüyüp hasta olacak devlete zarar.
şu anda mahallelinin kendisini tartakladığı adamdır.
o kar topu yüzünden adam kaza yapsa, arabada çoluğu çocuğu olsa ne olacak bre dangalaklar. tamam hadi çocuğu dövmesi yersiz ama çocuğun o hareketi yapması çok mu normal. en büyük hata onu eğiten anne babada.
Muhtemelen arabasını çarpacak olan kişidir.
araba 20-30 km hızla gitse bile yollar kar buz herhangi birine çarparak can kaybına neden olabilirdi. 20-30 km de az değil.

edit: ayrıca şehir içi hız limiti 50 km/s dır bilmeyen cahillere duyrulur.
dün kar küreme aracına kar topu atan çocuklar şoförün görüşünü engellemesine ve yol hakimiyetini kaybetmesine sebep oldular netice mi araç bir gecekonduya daldı 3 kişi yaralandı. bir ev ve bir taksi pert oldu. demekki neymiş hareket halindeki bir araca kar atmanın oyunla felan alakası yokmuş.
gücü ancak bir çocuğa diklenmeye yeten, tahammülsüz, içinde çocuk sevgisi olmayan hödüğün tekidir. çocuğun kar sevincinin içine etmiştir. arabası çizilesice...
yapması gerekeni yapan adamdır. daha doğrusu annesini babasini dovmesi gerekir.

dalga mi geçiyorsunuz ? orospu cocuguymus, adam değilmiş.
-ya o anda karlı zeminde refleksle arabanin kontrolünü kaybetse ?
-ya gidip senin daha 7 8 yaşındaki kardeşini ezse öldürse ?
-beyninden kan akarken evladını görsen kimi suçlayacaksin ?
-ya alın terinle yillarca calistigin arabayı gidip çarpsan ? bu en iyi ihtimal.

daha dün önüme çocuk birden atladi. frene bir saniye geç bassam çocuk öldürecektim. durdum attım bir tokat. benden sonrada babası attı bir tane. uzulmedimmi ? tabiki üzüldüm.

buraya dikkat!! çocuk ölecekti. ö le cek ti!!

bazı şeyler size çok basit geliyor.

öyle bir an gelirki o çocuk keşke dayak yeseydi dersiniz.

yasamadiginiz korkular için atıp tutmayın. o ayakların titremesini bir ben bilirim bir allah.
Maddeye candan daha çok değer veren adamdır. sonradan görme olduğundan arabam var ulan benim canım arabam dokunanı biplerim ha diyebilecek adamdır