bugün

müjde gibi müjdedir.

arabası olmayanlar artık kendilerine dert etmesin bu durumu.
işi gücü olmayan insanları bile gss primi adı altında borçlandıran hükümetimiz yapınca çok da inandırıcı olmayan açıklama.

bence arabası olmayanları da geleceğe yönelik olarak borçlandıracaklar, ileride araba alırsa otomatik tahsil edilecek biriken mtv borçları.
Mesela sen dolmusa bineceksin odedigin ulasim bedelinde bile mtv sigorta yakit zammi var. Al bak nasil odemiyorsun kol gibi oduyorsun.
Bisiklet sahiplerini rahatlatmış açıklama.
Şaka bir yana sezon sonu olmasına rağmen bisiklet fiyatları sezon başına göre 1000tl daha pahali (2-4 bin aralığındaki bisikletler için) yeni yılda ve yeni sezonda motor fiyatlarını yakalamasını bekliyorum. O paraya motor alırım diye düşünenlere dayayacaklar mtv yi. Güzel taktik.
bende diyorum üstümdeki yük neden kalktı..
2 gündür ağlayanları susturan gelişme. Evet.
Ben motor oldum ama arabam yok benden almaları makbuldür.
Büyük bir gelişme. Evet.
kesin bilgi mi ?

2018 model akbil çektim, acaba ne kadar vergi gelecek deyip duruyordum.
neden alınmıyormuş?
arabası olmayanlar da motorsuz taşıt sayılır onlardan da motorsuz taşıtlar vergisi alınmalı.
böyle adaletsizllk olmaz.
istanbul sokaklarını traktörle dolduracak açıklama. şimdi toyota düşünsün.
Arabası olmayandan da nasılsa başka isimlerle onlarca vergi alınabiliyor. Bir eksik, bir fazla o kadar da önemli değil. Alıştık; hatta folloş olduk.

Ben daha maaşımı cebime koymadan %30 kadarını "yasal kesinti" olarak ödüyorum zaten. Bana kalan %70'ten ödediğim kdv,ötv,öiv gibilerini de hesaplarsak tahmin ediyorum ki maaşımın %50'sini geçer.

Ayın yarısını alıyorsunuz benden, yetmez mi? E yuh artık !
Inanamiyorum suan boyle birsey olabilir mi. Bende suan motorlu tasit vergimi odemeye gidiyordum tam da arabam olmadigi halde. Oh cok sukur icim ferahladi suan da tesekkurler tayyip.
görsel
oh şimdi içim rahatladı.
Tüm Şirketler maliyet hesaplarına bu zammı ekleyeceğim için dolaylı yoldan bir şekilde herkese girecek bu zamlar.
Aracım yok diye kıs kıs gülmeyin.Minibüse bindiğinizde şoför arkAdan vermeyenler versin dediği zaman apışıp kalırsınız.
(bkz: ay lütfen öyle olsun çünkü)
güncel Önemli Başlıklar