bugün

(bkz: toplu taşıma medeyettir)
istanbul'da yaşamıyorum ancak işyerime giden dolmuşların ilk durağı evimin önü, son durağı da iş yerimin önü. keriz değilim boşu boşuna yüzde yetmiş daha fazla para verip arabamla gideyim. gün içinde sağa sola gitmem gerekmeyecekse dolmuşu kullanıyorum.

"koskoca .... oldun halâ dolmuşta mısın?" ya da "...lar da dolmuşa biniyorsa biz ölelim" diyip takılan çok oluyor ama, umurumda değiller. net.
istanbul da kullanma da göreyim.
Bilet parası daha ucuzdur. Bilet 5 tl olsa benzin parası 10 tl dir.
bulunduğu şehirde toplu taşıma olduğu halde, hele de bu büyükşehir ise, arabasını trafiğe çıkartan insandan daha akıllı insandır. tabii bunu yaparken cimri de olmaması gerekir o ayrı.
Medeniyetten nasibini almış insandır.
benimdir. üstelik otopark işyerinin yani ücretsiz. dolmuştan daha ucuza gelmesine rağmen. gelgelelim o otoparkı boş bulma işi var ve doluysa başka yer arayışı...

sen hiç otopark mafyası diye bir şey duydun mu?
Benimdir...

istanbul gibi bir şehirde, özellikle asyadan avrupaya geçerken arabayı Kadıköye bırakırım ve vapurla geçerim. Dün de tam dediğim gibi yaptım, Kadıköyden vapurla Beşiktaş ordan maçka parkı...

Bir tane bira içtim, alkollü araba kullanmamak için...
park başlı başına bela arabayı cebinede koyamayacağına göre birde trafik otur şoför debelensin.
metropollerde ve birkaç milyon nüfuslu şehirlerde kafasını kullanarak doğrusunu yapan insandır. trafik ve park yeri derdi çilesi yaşamaz. zorlu bir toplu taşımaya ulaşma sürecin yoksa, seni zorlayacak yükün yoksa ve kendini taşıyacak kadar sağlıklıysan gerisi teferruat.
hani önemli ölçüde ihtiyaçları bulunan evlerde, arabasızlık tabiki ciddi bir sıkıntı. kafası rahat insan, alışverişe giderken arabasını çıkarır.
Havaalanına giderken antalya da tavsiyedir..

Onun dışında pek kullanmam..
Büyük metropollerde kafasını kullanarak doğrusunu yapan insandır. Araçla gidilecek yer var gidilmeyecek yer var.

Otopark bulma sorunu, trafik ve yakıt masrafından feragat edecek olan insandır.
Kafası çalışıyordur. Zira her gün işe giden artistlere benzemez
Benimdir bu, Park yeri bulamıyoruz napayım amk. Çarşı merkezinde park yeri olan il var mı Türkiye'de.
değişik insandır, 1999'dan beri toplu taşımaya çok nadir bindim, burjuva mıyım neyim...
Bu aq japınları Toyota, Mazda, Nissan, Lexus gibi muhteşem otomobil markalarına sahipler. Fakat adamlar toplu taşıma kullanıyorlar benim aklım almıyor.

Bir insan neden terli vücutlara sahip insanların dokunduğu, kirli, pis medeniyetin Arabistan dan daha az olduğu bir aracın içine zorunluluk harici biner ki!? Üsttelik arabası varsa?
büyük bir şehirde yaşıyorsa mantıklı ve özgür davranmak isteyen kişidir.

istediğin yerde inersin istediğin yerden gidersin park yeri derdi cekmezsin kaza riski düşünmezsin yakıt hesaplamazsın.

arabanıda zor zamanlarda acil işlerinde ve keyif amaçlı kullanırsın.
Toplu taşımanın önemini çok iyi bilen insandır. Mesela ben. Şu an mersinpınar - bornova dolmuşundayım.

(img:#1903720)
ben. çarşıya çıkarken yapiyorum genelde. çarşıda 2-3 farklı yere gideceksen en güzeli toplu taşıma.park yeri bulma belasi da var tabi. uzağa park edip yürümek lazım
bilinçli insandır.
servis, dolmuş, otobüs, metro varken herkes işine araba ile gidiyor geliyor trafiğin anasını sikiyor affedersiniz. hem cebe zarar hem trafiğe hem doğaya.
pikniğe gidersin anlarım, yemeğe gidersin anlarım, gezmeye gidersin anlarım abe yarraam her yere araba ile gitmek nedir.
benzin masrafindan kurtulmak icin binmistir...
Arabası serviste olan insandır.
adamın dibidir hem trafiği arttırmak hem cebini düşünür 2 liraya gider 2 liraya döner.
Tam da çakalların ta kendileridir..
(bkz: istanbul trafiği)
güncel Önemli Başlıklar