bugün

genelde isinmak ve kafa dinlemek icin ozel olarak bu yerleri secen enseci kedi toplulugunun bir uyesidir.Bazen kendilerinin farkinda olmadan arabaniza saklanip arabanin hareket etmesiyle viyaklamalari meshurdur.
kış aylarında dert olur bu kediler. acaba orda mı, motor çalışınca yanar mı, yanarsa kokar mı gibi bi dolu hayalgücü ürününe başrol olurlar. yataktan yeni kalkmış, işe gitmek üzere olan bünyenin kaputa bir-iki vurmasıyla sefasından uzaklaşıp sokaklara dönmek zorunda kalan çöplük krallarıdır kendileri.
hanım- latif arabanın motorundan sesler geliyor bir baksana.
bey- (bkz: kedidir kedi)
haşlanmış kedi
kızarmış kedi
az pişmiş kedi..

(bkz: ay kıyamam)
(bkz: harakiri)
kayış koparanı da vardır. hayır sen kendi kayışını kopardın benim arabamın kayışından ne istiyorsun?
çıkarabilmek için sıkı bir konsantrasyon, çeviklik ve koordine bir ekip çalışması gerekir, tam bir karın ağrısıdır. kaputu açarsınız, su sıkarsınız şanzımana tekerlek üstüne kaçar, normalde bir kilometre öteden kokusunu alacağı ciğeri getirirsiniz yüzüne bakmaz.
Hiç bir Allah'ın kulu (ben dahil) araba kaputuna vurup da canlı var mı diye kontrol etmez. Aynısı benim de başıma gelmedi değil, tek farkla. Benimkiler kedi değil, bildiğin depo faresiydi. Onlara da üzülmedim zaten, giden 110 lira daha fazla acıttı içimi.
Benim de şahsen aklıma gelen bişey değildir kaputa vurmak falan.. Bir hatırlarım iki.. Sonra yine unuturum.. O yüzden, Allah korusun diyebilirim ancak, yazık çünkü bakamadım bile yukarıdaki fotoğrafa..
Babamin arabasina bindigimde her zaman kontrol ederim.gecen yaz spordan cikmistim eve gelirken bir Arabada miyav sesleri geliyordu.direk arabaya dogru kostum caddeden gecen bir eleman sagolsun birseyler yapti etti kediyi cikartabildik o sekilde.
sabah soğuğunda ısınmak için motora girmiş kedi, hayatına mal oldu maalesef.

kayışların arasından parçalarını temizlemek vicdan azabı yarattı, ama yapabileceğim pek bir şey yoktu, herkesin başına gelebilir.
Genellikle kış aylarında kolayca girdikleri yerlerden birisi fakat bunu önlemek çok zor bir teknoloji değil, araç park ettiği zaman iç takıma girilmemesini sağlayan ekstra bir kilit sistemi ne kadar zor olabilir.