bugün

hayatında hep sefilleri oynamış, giyecek ikinci ayakkabısı olmadan hayatının büyük bir bölümünü geçirdikten sonra yavaş yavaş para kazanıp, hayal edilen donanımlara sahih olduktan sonra, son olarak bir araba alınır,
artık minibüse binerken cebindeki parayı kontrol etme gereksinimi duymadann istediği yere, istediği zaman, istediği saatte gidebicek bir duruma gelinmiştir,
nerdeyse bir asgari ücret ile aynı fiyatta tekabül eden takım elbise ve aynı değerdeki cep telefonu ve aksesuarlarıyla vede cebindeki ikiye katlandığında 2.5 cm gelen banknotlarla artık yıkılamaz bir duvar gibi durmaktadır.

gün gelir bayram olur.
akrabalardan oluşan bir grup ile o gözün gibi baktığın arabaya binilir, dakkika bir gol bir küt!
+yenge biraz yavaş kapatırsan sevinirim.
- ay pardon ben kapanmaz sandıydım.
neyse bir iç çektikten sonra arabaya binen başka bir servet düşmanı pezevenk,*küt!
+abi yavaş lütfen, biraz yavaş.
-tamam len!
+ama zarar veriyosun arabaya.
gidilmek istenen yere gidilmiştir, arabadan inilir.
küt!
''lütfen kapıları biraz yavaş kapatınız'' diye bir uyarı yapıldıktan sonra beyinde kopat fırtınalar ve enteresan küfürler eşliğinde arabadan inilir.

dönüş için arabaya tekrar binilir. küt!
artık geri nönüşü olmayan yola girilmiştir.
+yavaş kapatın lan kapıları artık, gevur malımı lan bu!*
-.......
(bkz: ben bugün bunu yaptım)
bu insan babamın arabasında bunu yaparsa babamın tepkisi kesinlikle şu şekilde olacaktır;

+amına koyduğum sanki bahçe kapısını kapatıyor.
can sıkan insandır. araba sahibi çaktırmasada fena bozulur.
ya$adığımız durumda dayımın verdiği cevap:

-pezevengin evladı kale kapısı mı kapatıyon?
eğer bu toplu taşıma aracı bir minibüs ise ve ön kapıyı kapattığınız anda aracın motoru duruyorsa arkanıza bakmadan kaçın. * *
Arabanın paslarının düşmesine ve bir daha tekrarlanması üzerine sahibin artık gözleri yerine elleri ile konuşmaya başlamasına neden olan durum.
Dolmuşta istenilen yerde bırakılmaması üzerine kendini rahatlatmak için birebirdi.Şimdi otomatik kapı geldi ve bu hakkımız elimizden alındı.Daha mı ne agresif olduk nedir?
aracın kapısını sert kapatan insan araçtan anlamayan bir insandır. kapıyı örterken elin bir dengesi olması lazımdır kapının zaten yayları var boşluğunu aldıktan sonra ittiğin anda kapı örtülür. sen kapıyı boyluğu alındığı halda sert örtersen kapının camları kırılması içten bile değil.
2005 model ve önceki modellerde normal kapatma kuvveti uygulandığında kapılar tam kapanmaz. böylece hızlı kapatılır. yalnız alışkanlık yapan insanlar son model chevrolet alsan bile yine kapısını hızlı kapatırsın. ha karizmatik olduğunu düşünüyorsan malsındır. gta san andreas mı oynuyoruz arkadaş ?
volkswagen yada grubundan bir arabaya sahip olmayan insandır.
Babasindan kocasindan azar isiten insandir eger sert carptigi sevgilisinin arabasiysa binerken ve inerken kapisi acilan hatundur bunu kendine yapilan bi kibarlik sanar.
Ağır abi olma ihtimali yüksek insandır.
dolmuş minibüsüne binmeye alışmış insan modelidir.
en yakın arkadaşın bile olsa 'kapısız yerden mi çıktın, piç' lafını dedirtir.Akabinde 2 biraya bağlanır.
ya elinin ayarı yoktur yada arabanın sahibine ayardır.
özünde kamyon şoförüdür. ne yaparsanız yapın bu huyunu değiştiremezsiniz.
baba malı olması muhtemeldir.
arabanın sahibinden fırçayı yer.
0 arabaya yapılmışsa sahibinin içinin gitmesine sebep olur. akşam park ederken orayı kontrol eder sahibi var mı bir sıkıntı diye.
benden küfür yeme ihtimali olan yüksektir. ulan ben en küçük düğmesine bile yavaşça basarken, o kapıyı öküz gibi kapatmıyomu, küfürü ediyorum hemen. başka bir şeyime hor davransa bu kadar ters karşılamam ama konu arabamsa, sikerim!
- 2de çivi çakaydın amk

Tepkisini alacak insandır.
motosiklet sahibi olması muhtemel insandır.
Beden dilini kullanarak "hadi siktir git şimdi" diyen insan olabilir.
Kendi arabası hiç olmamıştır.
Arabanın sahibinden küfür yiyecek insandır.
dünya malıın dünyada kalacağını bilendir.Fazla abartmayın malınıza çok değer vermeyin sahip olduklarınız size sahip olur sonra .