bugün

can sıkıcı bir vaziyettir..hele birde işiniz acil ise..hemen tamirci telefon nosuna sarılır ve..
--abi şey varya hani şu caminin yanı..
--evet..
--ha ha orda benim araba yolda kaldı..ikide vurdurdumda genede çalışmadı napıcah yaw..
--ben elimde bi işim var birazdan gelirim..
--abi acele etsen biraz valla işim acelede...eh işte derim adama gerisini yazda yaz anasını satayım.
aracın marşı bastığı halde çalışmaması; araç benzinli mi dizel mi dizel ise pompanın, enjektörleri acil bakım ister çünkü kış aylarında dizel aracın enjektör, memeleri bitik ise araç çalışmaz. şayet benzinli ise buji platin, tevzi makarası meksefe buji kabloları dispritör kapağı ve karbüratör çok güzel bakımdan geçirilmelidir. kış aylarında aracın motor çalışan, aksamları iyi olmadığı zaman aracınız kesinlikle çalışmaz.
marş dinamosu kontrol edilir.
benzin bitmiştir.
Bir şey meme yapmıştır. Genelde meme erkekleri sıkıntıya sokar.O memedir meme.
Aynı durum benim başıma geldi . Arabanın anahtarını yenilemiştim anahtarcı Çipi koymayı unutmuş iÇine.
soğuk havalarda yapabilir. dizel ise karbüratör ağzından balata temizleyici veya deodorant gibi yanıcı spreyler püskürtüp aynı zamanda marşa basın, ilk seferde alır.
lpg türü yakıt tercih edilmişse; tüp beynine sıcak su dökülmesi gerekir.
Akü arızalanmış olabilir veya marş basar iken debriyaja veya gaz pedalına basılmadığından ötürü aracın motoru bir türlü çalışmaz. Hiç bir şey yapmadan marş basmaya devam edilir ise marş motorunun yanma durumu ortaya çıkabilir.
güncel Önemli Başlıklar