1. 1.
    ilk önce arabasına amfi olsun woofer olsun yüksek watt hoparlor olsun baglatan, daha sonra sentello, 50 cent-in da club kıvamındaki herhangi bir parcanın sesini son ses acarak, camları yarılayıp dısarı kolunu sarkıtmak suretiyle diskomatik tarzını konusturan kıro duygunun insanıdır. ona göre karizma olmaktır, piyasa yapmaktır, kızların ilgisini cekmektir, begenilmektir. arabadan, muzikten sogutandır.
    4 -1 ... brainstorm
  2. 2.
    (bkz: doğan görünümlü şahin)
    (bkz: şahin çetesi)
    2 ... cryptic
  3. 3.
    tek amacı kız tavlamak olan zihniyettir. o kadar müzik açılınca kızlar bakar ama ses nereden geliyor diye bakar, arabadaki kişi de "aha bana baktı" diye sevinip sesi daha da açar ki tadından yenmez!!!
    2 ... trouble
  4. 4.
    bu zihniyetin yeni tercihi ismail yk'dır $u günlerde...
    1 ... dom dom bullet
  5. 5.
    bass sesleriyle caddeyi inleten zihniyet.
    balkona ya da pencerelere güzel kızların çıkmasını ümit ederler.
    ama balkona gürültüden keyfi kaçmış bir adam çıkar, ya küfreder ya saksı fırlatır. araba u dönüşü yaparsa bu balkona çıkan amcanın odunu kapıp aşağıya koşması işten bile değildir.
    1 ... scorpoison
  6. 6.
    +cengizin son albümünü tak salih caddeye cıkıcam
    -tamam abi.
    1 ... enginar
  7. 7.
    deşifre etmek gerekirse;

(bkz: beyaz sahin icinde muzik dinleyen 5 kiro)
    2 ... salca
  8. 8.
    yüksek sesle müzik dinlemeyi seven biri olarak benim de içinde bulunduğum grup. Yalnız diğerlerinden tek farkım daha dinlenebilir (bkz: hayko cepkin), (bkz: radiohead), (bkz: soad), (bkz: duman), (bkz: mor ve ötesi) vb. parçalar dinlemem olabilir. Ayrıca neden olumsuz bir iş yapılıyormuş gibi gösterildiğini anlamadığım başlıktır. Yüksek sesle müzik sadece evde mi dinlenebiliyor?
    2 -3 ... tabuttamenemenyapanimam
  9. 9.
    çaldıkları müzik daldan dala konan bir kuş gibi kararsızdır. mahalleden geçerken bir bakarsın ibo ile giderler, 50 cent ile dönerler. (bkz: izmir marşı ile gelip mehter marşı ile dönmek)
    - lan olum ibo yu değiştir tak şöyle havalı bir kaset. kızlar bakmıyo
    * tamam abi benim yeğenden aşırdım. 50 cent var.
    1 ... balsikeste baysungur
  10. 10.
    (bkz: delikanlı)
    1 -1 ... bahdeniz