1. 1.
  araba kullanmayı kişilik mücadelesi haline getirmiş zayıf kişilik sahibi bünyelerin vites geçirmeyi bir bok sanması durumudur. bu kişi hem debriyaja basıp hem vites geçirebildiği için deha oldugu hissiyatına kapılmıştır. manyaktır. halbuki araba kul yapımı boktan bir mekanizmadır. gaza basar gidersin frene basar durursun duramazsan çarparsın. ne var ki bunda. vites geçirmek zafer değildir be kardesim. her bi boku kumandayla yapmaya meraklı yurdum insanı neden otommatik vitesi bu kadar aşağılamaya meraklıdır o da ayrı bir sorun. daha da önemlisi sen süper zekasın manuel vites kullanabiliyorsun da otomatik vitesi bulan dallama mı?
  2 ... zamzak
 2. 2.
  otomatik vites otomobil almak istemeyen bünyenin repliğidir. kısmen haklıdır, uzun yolda sol ayağınızı hiç kullanmadığınızı, sağ elinizi direksiyondan ayırmak zorunda kalmadığınızı, bir el viteste bir el direksiyonda hız sınırının ebesi ile ilişkiye girmediğinizi düşündüğünüzde, vitesin araba için ayrılmaz bir öğe olduğu aklınıza gelir.
  ... arpaci kumrusu
 3. 3.
  otomatik vitesli arabalar için geçerli olmayan önermedir.

  şaka bir yana, hakikaten de teknik anlamda araç kullanmak vitesi doğru zamanda doğru devirde değiştirmektir. Vitesi gerektiği gibi değiştiren şoför hiçbir zaman sıkıntı çekmez.
  (bkz: ileri sürüş teknikleri)
  ... kizilmaske