1. 1.
    uzun yola çıkmadan dikkate alınması gereken tavsiyelerdir. zira geçen seyahatimde triger kayışı sıyırdı yarım motor yaptırmak zorunda kaldım. stressiz bir seyahat yapmak istiyorsanız tavsiyelere kulak verin.

https://neyinasilyapmali....-nasil-onlemler-alinmali/
    2 -1 ... mavisiyah
  2. 2.
    Atınız yiğit olmalı varsa yol arkadaşınız o da yiğit olmalı. Malûm at avrat silah.
    3 -2 ... birbeyinoglu
  3. 3.
    sollarken çok dikkatli olan sol şerite atladaman önce dikizlerden iyice bir kontrol edin arkadan fişek gibi bir araba geliyo olabilir.bir aracı sollarkende adamın heran sola kırma ihtimali var türkiyede gerizekalı orrospu çocuğu çok 3 kez ölüm tehlikesi atlattım bu sebeple.
    5 -1 ... littlephony
  4. 4.
    Zırt pırt tuvaletinizin gelmemesi için bebek asprini için farkı görün.
    5 ... kale3112
  5. 5.
    Yol uzun, arkandan gelen şimşek etkili skoda superblere yok vermeye kalkarsan yol bitmez.

Siktir et kurallara dahilinde kimseye yol verme.
    2 -1 ... uncle jun
  6. 6.
    sollarken dikkatli olun yazıp bahsettiği yol tek şerit olmayan adamdan tavsiye almayın.

2 husus vardır önemli. bir tanesi lastikler. lastikleri yola çıkmadan gözle muayene edin. sadece hava kaçırmamış olması yetmez, içeri giren tek çivi yüzünden yolda lastiğiniz seyir halinde yarılabilir.

run flat lastik olsa dahi gözden geçirin. arabanın elleri ayakları lastikleri.

bir ikincisi de uyku ve yorgunluk. uykunuz varsa yolda bastırdığında sağa çekin uyuyun.

uykulu değil ancak yorgunsanız yorgunluğunuzu kısmen atana kadar bekleyin. çekin sağa kısık sesli bir müzik açın uzanın.
    uyumamak yahut uzun süre araba kullanmak bir meziyet değil. riski artırmaktan ötesi değildir.
    4 -1 ... raduyev
  7. 7.
    benzinin litresi kaç para ?

dikkat edin pompa bir tarafınıza monte olmasın.

yürüyerek gidin, otostop falan çekin.
    2 -1 ... timur cengiz hulagu
  8. 8.
    En önemli şey -dinlenmiş olmaktır.

Bi de yola öyle bi zamanda çıkın ki büyük şehirlere trafiğe en az takılacak şekilde ulaşın. Mesela istanbul 'dan kayseriye gidiyorsanız ve öğlen 12'de yola çıkarsanız ankara 'da trafiğe takılırsınız. Sabah saat 6'da yola çıkarsanız 11 gibi ankara 'yı rahat rahat geçersiniz.

Ya da mümkünse büyük şehirlere uğramayan güzergahları tercih edin.
    2 ... paganviodio
  9. 9.
    Arabayla almanya'ya gittim.

Mevcut kurda Arabayla yurt dışına çıkacak olanlara Tavsiyelerim şöyle:

- arabanın kontrollerini zaten yaptırdınız diye düşünüyorum, bu maddeyi geçiyorum.

- sınırdan çıkarken depoyu fulleyin. 1 depo 1 depodur.

- bagajınıza 0,5'lik ve 1,5'luk su alın mümkün olduğunca fazla. Su 1 euro desen, her gün en kötü 1,5 lt su içsen, allahın suyuna para vermezsin.

- yanına bardak, tabak, çatal ve ufak bir soğutucu al. Öğle yemeklerini piknik modunda geçirebilirsin. Yediğin en kotu 2 kişilik yemek 30 euro.

- yanına meyve al ama sertlerinden sec. Yeşil muz, sert erik gibi gibi. Yolda olgunlaşsin.

- bir de, son olarak, çakallık yapıp vinetka almasam da olur deme, ceza yersen ağlarsın. Ve hız sınırına dikkat et. Cezalar euro, maaşı bırakırsın.

Tabii, bunları yapacağıma evde otururum da diyebilirsin. Bu bir seçim. Euro seni avrupa'ya götürür, halay ise her yere.
    7 ... yasak merve
  10. 10.
    Emniyet kemerinizi şehir içinde olduğu gibi uzun yolculuklardada mutlaka takılı bulundurun.
    Ağır yemekler yemeyin ve kesinlikle uykunuzu tam almadan yola çıkmayın.
    Uykunuz geldiğini hissettiğinizde gitmek için kendinizi zorlamayın, çekin uyuyun.
    ... hacavera