bugün

Türkçe öğretmeni.
Tabii ki annem.her zaman öncelikli.
farketmez kadın takıntılı bile olsa annem pek önemseniz o konuları ...
ikisine de arabayı bırakır dolmuşla giderim.
tabiki es oturmali. Annem diyenler evlendikten sonra bi daha bekleriz başlığa, editlersiniz artık.
Kavga olmaması adına ben gelip öne oturabilirim. Yeter ki tadınız kaçmasın. zvdgsrhg
Baba oturmalı.
yolu bilen öne oturmalı. ben biliyorsam eşim öne oturmalı. anne biraz cadı değilse direkt arkaya geçer zaten.
kaynanamı yana, kocamı arkaya, şoför koltuğuna da ben otururum. böylece ikimiz de önde oturmuş oluruz. Ehe. ne şiş yansın ne kebap.
Kim oturursa otursun o koltuğa oturan sussun arabayı kullanan kişiye karışmasın. Emniyet kemerine "çene" kemeri de eklensin o koltuğa oturanın susmasını sağlasın.

Navigasyon cihazı gibi bik bik konuşuyor o koltuğa oturan.

Anneler -babalar-eşler-sevgililer aranızda anlaşın kim oturacak öne seçin, oturun ve susun lütfen.

Arabayı kullanan için kimin oturduğunun önemi yok fakat kimin konuştuğu önemli.

Büyükannemin örnek davranışı arkaya kendisi oturur gençler öne der. Uygunu bu olabilir belki.

Bunu soruna çevirebilme becerisi ve enerjisine hayretler içinde bakakalırken takılı kalmamayı önerebiliriz.

Neden evlenmiyorum gerekçelerinden biri olabilitesi yüksek "sorunsal".
önce türkçe öğren sonra bu konuları düşün.
Önde oturma saygı?... Kafamda deli sorular amk.
Araba da mı ?
Araba da mı ?
Arabada mı ?
cevap veriyorum, metrestir efendim elin kolun rahat durmayabilsede olur o arada.
Anne oturmalıdır.en azıdan bizim doğu kültüründe böyle, diğer yerleri bilmem, kültür meselesi yadırgamak doğru değil.
eş önde oturur. arkada da anne ile baba oturur. ortada torun oturur.
bu konuda sıkıntı çekmeyecek kişilerden biriyim. annem kendi sürmediği arabada öne oturamaz. çok geriliyor kendisi. ön koltuğu bırak arka koltuğa zor oturtuyoruz kadını.
arabada eş evde on beş. Pardon bu boyle degildi.
Tanim: bir cesit sorunsal.
bir saygı göstergesi olarak oturmak.
arabada beş evde on beş şeklinde okumama sebep olmuş soru. cevabı ankara güzelse sebebi sensin'dir.
Anne oturmalıdır. Eşim sen geç dese de geçmem. Bu büyüğe karşı bir saygıdır, terbiyedir.
4 kişilik bir arabada koltuk prestijini karşılaştırdığımız zaman; şoförün arkasında kalan koltuk > şoförün çaprazında kalan koltuk > ön koltuk sonucu ortaya çıkıyor. bunun farkında olan kimse o şoförün arkasında ki koltuğa geçer farkında olmayan ön koltuğa geçer. ayrıca şoförün arkasında ki koltuk daha güvenlidir. kafa kafaya bir kaza esnasında şoför kendi canını kurtarmak için aracı sola doğru kıracaktır.
Arkadaşlar toplanın şimdi bu kadar entrye bakılırsa bilmediğiniz bişey söyleyeceğim.

Arabada önde oturmak artı bir şey değil, bi saygı belirtisi değil. Tam tersine arkada oturmak şöförü var gibi bi havadır. Görüntü bakımından da o iki kişi evli ve araba onların olduğuna göre önde evli çift oturmalı, anne ya da baba ya da herhangi bir misafir de arkada rahat rahat oturmalıdır. Bunun saygılık bişeyi yok yani.
ikisi de arkada otursun.