1. 1.
  dünyanın en tehlikeli insanlarının mesleği.
  araba alımsatımı yaparlar. arabaya alırken el arabası gözüyle bakarlar ama satarken titanik gibi fiyat biçerler.

  evet araba alsatçılığı bir ekartasyon mesleğidir. yani okul işi olmamış , zanaat yoksa bari arabayla serserilik yapıyoz bunun alım satımını da yapalım diyenlerin işidir. net. araba alsatçısı işi gereği yalan söyler , öteler , hep bir yerden para bekler o para gelmez , işi dolanbaçlıdır . kafasında kırk tilki döner. denemesi bedava ; bi araba alıp satıişı yapan kişiyle bi hafta takılın.

  telefon çalar açmadan önce şunu der : hasiktir kimdi lan bu ibne ..

  telelfonu açar :
  alo buyur kardeşim... haaa clido sedanın ödemesi mi ? gelicek kardeşim 15 bin ödemem var sonda dönücem sana ... yok olur mu kardeşim yerimiz yurdumuz belli zaten...telefon kapanır. - cengiz bi hafta yokum ben arayan olursa yok de...

  yine telefon : allo buyur hocam ? haa 6bin gelmedi mi ? kardeşim eft yi saat 5 den sonra yapmışız sen de hiç demiyosun ehuhe. bugün anca gelir. iki bankanın eft saati çakışması lazım ya.. eheheuhe.. 1 hafta mı oldu ? yok kardeşim olur mu biz yolladık sen bi müşteri hizmetlerini ara bakimm..
  telefonu kapar. cengiz ben bi hafta istanbul yapıcam kardeşim , biri gelirse ayrıldı dersin...-sıkıntı mı oldu berkut abi ? -yok yok sorun yok aslanım..
  ... hilmijem