1. 1.
  içinde parça tavuk bulunan bir iç anadolu çorbası.
  1 ... fdngnr
 2. 2.
  ücretsiz arama
  (bkz: arabasi)
  3 -1 ... lilium inter spinas
 3. 3.
  genelde sahur vakti içilen/yenen güzel mi güzel ,acı mı acı, yapılması sırasında ve yenmesi sırasında annelerin teyzelerin yengelerin muhabbetine doyum olmayan, yurt dışındayken mantıdan sonra en çok özlenen yemek türü.
  2 ... mamma mia
 4. 4.
  yozgat'lıların ve konya'lıların paylaşamadığı çorbadır. ikisi de bize has diye ısrar etmektedirler lakin kim doğruyu söyler bilinemez. ikisine de has bir çorba diyelim gitsin en iyisi.

  hayatınızda içebileceğiniz en lezzetli çorbadır, ayrıca hamur ile yutulan bir çorba olması da onu farklılaştıran bir başka özelliğidir. bol acılı ve bol limonlusu tavsiye edilir. * *
  2 ... secret1907
 5. 5.
  hamursuz, tavukla yapılanı da olan çorbadır.
  1 ... samanta
 6. 6.
  Konyalı olan anneannemin çok da güzel yaptığı tavukla ya da etle yapılabilen aşırı zahmetli çorbadır. Kaynar yenir efendim bu çorba bildiğiniz fokurdarken. Ağzınızın yanmaması içinde bir o kadar soğuk olan hamur çorbayla birlikte ağza atılır.
  1 ... zigor217
 7. 7.
  Eskişehir ve Afyon'da da yapılan, orta parçaya ulaşana ödül vermek ya da arabaşı parçasını et suyu kasesine düşürene ceza vermek gibi eğlenceli aktivitelere konu olan, iki tane parçayı üst üste koyup yutmak gibi kendi içinde guruları olan enteresan çorba. çocukluğumdan beri hamur olan kısmında bir lezzet bulamamışımdır ama muhabbeti güzel olduğu için sofradan uzak kalmamak adına tavuk suyunu kaşıklamaktan geri kalmamışımdır.
  1 -1 ... haymatlos
 8. 8.
  ulan hayatım boyunca başka hiçbi çorba içmeden arabaşı içerek yaşarım hiçte gocunmam. mis mis.
  1 ... padisahin sol beki
 9. 9.
  yazılanlardan sonra çok merak ettiğim çorbadır. bu kadar güzel anlatılırmı. bir de ramazan gününü mü buldunuz lann.*
  2 ... nefer titi
 10. 10.
  yiyebilen çok sever. yiyemeyen nefret eder.
  ... kzmjn