1. 1.
  evrim, antropoloji, arkeoloji, tarih, kültür, din ve iktisada dair kampsamlı bir araştırma yapmaksızın her şey hakkında kesin yargılarla konuşma gafletidir.

  araştırma ruhu, şüphe ve merak, her türlü inanç ve fikirden bağımsız bir hisken paylaşacakları bir birikimleri olmadığı için yaptıkları tek şey de diğer insanları hor görmektir. aksi taktirde ne kadar cahil bir mahluk oldukları açığa çıkardı.
  2 -1 ... uc boyutlu dusunen kare
 2. 2.
  işte bu yüzden söz gümüşse sükut altındır demişler. Yanlız her bildiğinin de doğru olduğunu nerden biliyorsun. Ya kaynağın yamuksa. Bu baban olabilir, öğretmenin olabilir, okuduğun kitaplar olabilir. Hiçbir şeyden hiçbir zaman emin olamazsın. En iyisi sen he de geç.
  2 -1 ... the sakal
 3. 3.
  Literatürdeki yeri cahillik.

  He ya he en doğrusunu sen biliyon adamlar da boşuna ömürlerini verip araştırmış.
  -2 ... kendi kendimin kedisiyim
 4. 4.
  (bkz: beyni yok fikri var)
  1 ... hayat guzel
 5. 5.
  araştırmayı, google da arayıp ilk çıkan forum sayfasındaki olayla belki hiç bir alakası olmayan insanın yorumunu doğruymuş gibi kabul eden insandan daha doğrucu fikirlere sahip olabilir.
  ... tunnea12
 6. 6.
  ya ama işte gugıl çıkınca da herkes araştırmacı gazeteci oldu..

  bunu bilmiyor olamazsınız değil mi?

  pis cahil köpekler sizi.
  ... ciddiliinsan
 7. 7.
  Cehalet göstergesidir. Son yıllarda ülkede zehirli mantar gibi çoğaldılar.
  1 ... thelma
 8. 8.
  Sinirden dişlerimi sıkarak, gülmeme neden olan başlık....bir de bunun kanli canlı adi insan olanları var.... kadın-erkek farketmeden bedenindeki tüm delikleri tıkamak gerek...
  ... hostesgorunumlupilot