1. 1.
  bu durumda akla ilk kızlar gelir ki genelde erkekler yolda arkadaşlarıyla tiki muhabeti yaparken gözleri bir anda afet i devran'a takılır ve herkez içinden "ıyyyyhhh bir hatuna bak bir de yanındaki tipe" * diyerek tiki muhabbeti yön değiştir ve konu arıza tiplere aşık olma sorunsalı üzerine odaklaşır ancak bunun nedenini bulmak imkansızdır. genelde güzel kızlarımız farklılıklarını * çevrelerine hissettirebilmek, o arızalar tarafından korunduğunu hissettirmek " ay cicim baksana benimkinin tipine ciks di miiaa" şeklinde reklam yapmak ve çevrelerindeki hatunlar tarafından kıskanılmak için arıza tiplele takılır ki bu kendilerinin de arıza olduğunun ispatıdır. kadinlari anlamak zor...

  konuya hatunlar açısından bakarsak kader de olabilir bunun nedeni.kızlarımız "ya tüm arızalar beni buluyor" diye de düşünebilir.doğru bilgidir, sevgili kizcagız o kadar tiple tanışmıştır ya biri tip özürlüdür ruhsal olarak iyidir ya da tip iyidir ruhsal olarak arıza modundadır. ne yapsındır.
  5 ... liberty
 2. 2.
  tip arızası değil de ruh arızası açısından bakarsak konuya;
  (bkz: şizofren kişilik bozukluğu)
  (bkz: nevrotik kişilik bozukluğu)
  (bkz: psikopatik kişilik bozukluğu)
  (bkz: manik depresif)
  (bkz: depresyon)
  (bkz: nevroz)
  (bkz: psikoz)
  (bkz: Nevroz ile Psikoz Arasındaki Farklar)
  2 ... liberty
 3. 3.
  Bir de kişinin kendisinde de arıza varsa genelde olur. (bkz: tencere yuvarlanmış kapağını bulmus)
  2 ... ratata
 4. 4.
  bu durumun bir de erkek için olan modelleri de mevcuttur. er kişi gusel bir kıza aşık olur guzelligine vurulur ama hatun paranoid şizofrendir. er kişi bu durumu anlaması biraz gec olmasa da artık iş işten geçmiştir. hatun kişi bu er zavallıyı bırakmak istemez, başına bela olur, bırakmak istemenize dayanamaz, çevresine ve size saldırmaya başlar, olmadık işlere girişir, sadece elini tutmuştur er kişi fakat o hamileyim diye ailenize ispiler hatta yeni sevgilinizle aranızı açmaya çalışır ve hatta intihar etmeye kalkar ve hatta işyerinizi basar elaleme rezil maskara olursunuz. yürürken cıkar karşınıza ve olur olmadık şekilde bağırp çagırmaya başlar. aradan yıllar gese de telefonunuzu bin defa evinizi onlarca defa değiştirseniz de o bir sümüktür yapışır bırakmaz. biz buna erkeğe musallat olan arıza diyoruz. tabi tam tersi de mevcuttur. *.
  2 ... liberty
 5. 5.
  Bir erkeğin yaşarken farkına vardığında
  nerde manyak var beni bulur zaten dediği iğrenç vaziyet...
  2 ... selmagezinir
 6. 6.
  bayanların seçtiği tipsel arıza modelleri için bakınız;
  genelde güzel kızlarımız kendilerine tip özürlü i.t.*'yi isteyerek seçmez. tamamen bu bir içgüdüdür. yani farklı olmak ve farklı kılınmak içindir. anormal tipler ki biz bunlara arıza diyoruz bunları seçerler. tarif edeyim. hatun güzel şarışın, iş kadını edasıyla takım elbise giyinmiş boylu poslu tabiri caizse at gibi * derler ya öyle.
  şimdi bir de yanındaki tipi canlandıralım (iki türlü)
  1- eleman arıza yani; mıymıntı paçoz saç baş dağınık dilenci kılıklı, eski püskü bir yarım yamalak kot zincirler filan, aman allahım daha anlatamayacağım yeter. anlamışsınızdır.
  2- özürlü; iş kadını takım elbiseli hatunun yanında, hipapçı punk tarzı mor pembe eflatun renkli saçlar küpe *, i.nemsi daracık bulüz, herşey meydanda streçimsi bayan kotu, aman allahım yine anlatamıcam.. *
  3 ... liberty
 7. 7.
  arızanın henüz ortaya cıkmamış olması ihtimali goz önüne alınarak olunabilirliği saptanmıştır ki olduktan sonra arızalı sayısında artıs olmaktadır.
  (bkz: üzüm üzüme baka baka kararır)
  3 ... no promise
 8. 8.
  karakter meselesi.
  ... lavinya_
 9. 9.
  (bkz: sonucun belli olduğu durumlar)
  ... baytar
 10. 10.
  aşkın gözü kör etmesi sonucu oluşan eylemdir. aşık olan bünyeye yazıktır, günahtır, allah sabır versindir.
  ... freedean