1. 1.
  günümüz türkiyesi nde yerini ingilizce kelimelerle harmanlanmış, yer yer farsça nın da boy gösterdiği bir dil halini almış ütobik bir dildir.
  tam anlamıyla varlığı son bulmuş öz türkçe dir.
  1 ... umudayolculuk
 2. 16777215.
  Yes bro. Arı türkcheye benden de okey.
  1 -1 ... uludagbasinidumanalmis
 3. 0.
  Mümkün olduğu kadar yapılması gerekendir. Diller arasında sözcük geçişi normal bir durum olduğundan "abartıya kaçırmamak şartıyla " dengesi tutturulmalıdır.
  ... pesimist orlando
 4. 1.
  Aslında başından beri olması gerekendir. Tabi yıllar boyu süregelmiş, artık türkçeleşmiş pek çok kelime var günlük hayatta kullandıgımız. Duydugumuzda yabancı gelmeyen, çogunun türkçe karşılıgını bilmedigimiz kelimelere laf yok. Sonuç olarak onlar da bizim dilimizin bir parçası olmuştur. Ancak saçma sapan yeni kelimelerin de dilimizde yer etmesinin hiçbir anlamı yok... Çünkü bizim dilimiz dünya dilleri içinde en güzellerinden biridir. Onun degerini kaybetmesine izin vermeyelim, türkçemize sahip çıkalım, yanlış yapanları uyaralım sevgili arkadaşlar...
  1 -1 ... yagmur altinda
 5. 2.
  bence bi milleti millet yapan şey dildir yaşanmışlıklar geçmiş kültürlerimizden gelen değişiklikler yöresellikler çok iyidir ama sınır dışından gelen bilgiler biraz bizim dilimi yozlaştırırız bizi benliğimizden alır ama bunları artık değiştirmek biraz zordur çünkü çevremizde kullanılan bu kadar bilginin bi anda değiştirilmesi çok zordur hatta imkansız denecek kadar azdır hergün internette olsun kitaplardan olsun yabancı terimlerle iç içeyiz bu kadar insan bi anda bu bilgilerden dönerse belkide milletimiz çökme noktasına kadar gelebilir kabul edilmeyebilir.
  ... hevalbasgan