1. 1.
  baldan farklı olan, arıların salgıladığı azot içerikli madde.
  3 ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  Arı sütü genel olarak vücutta hücre yenilenmesi, üretimi (hücre) ve metabolizması üzerinde etkili olduğundan organizmanın bütün dokularında canlılık ve bunun sonucunda sağlık, enerji, bağışıklık ve dinçlik meydana getirir. Bu yönüyle akla gelebilecek bütün sağlık problemlerinde önemli düzeyde motivasyon sağlar.

  Arı sütü kalp rahatsızlıklarından kansere kadar bir çok hastalıkta vücudu güçlendirmek, bağışıklık sistemini uyarmak amacıyla kullanılmaktadır. Özellikle yoğun antibiyotik kullanan radyoterapi ve kemoterapi olan hastalarda muhtemel karaciğer ve böbrek zararlarını önlemekte, fonksiyonlarını korumaktadır.
  3 ... balmsd
 3. 3.
  gençlik iksiridir, uzun ve dinç yaşamanın sırrı arı sütündedir. bunu size şöyle açıklayayım. kraliçe arı dişidir. balı yapan işçi arılar da dişidir. bu dişilerden kraliçe arının ömrü 5-6 yıldır. bal yapan işçi arının ömrü 50-60 gündür. yumurta döneminden itibaren ölünceye kadar arı sütü ile beslenen dişi arı kraliçedir. bütün işçi arılar onun yumurtalarından oluşur. yavru döneminde sadece 3 gün arı sütü ile beslenip sonra bal ve polenle beslenen dişi arılar da işçi arılardır. 5-6 yıl ile 50-60 gün arasındaki zaman dilimi arı sütünün farkıdır.
  ... yesilkiremit
 4. 4.
  marketlerde satılan arı sütlerini yiyip te dinç kalmayı beklemeyin sakın. çünki arı sütü soğuk zincirde muhafaza edilmediği müddetçe tüm özelliğini yititir. ezilerek püre yapılmış muza o kadar para vermek de olmaz ki canım...
  1 ... yesilkiremit
 5. 5.
  vitamin ve mineral bakımından en zengin besin.bedeni ve zihni yorgunluğun giderilmesinde etkili.

  kullanımı : günde bir öğün bir damla dil üzerine damlatılmalı.
  1 ... momuk
 6. 6.
  arı sütü hakkında yapılan nice çalışmayla potansiyel faydası ispatlanmış bir gıda olmakla beraber,bir çok gıda takviyesi ürün gibi ticari ihtiraslara maruz kalmıştır.özellikle ülkemizde elde edilen arı sütlerinin çoğu uygun yöntemlerle elde edilmemektedir.diğer yandan öyle günde bir iki damla kullanmakla fayda sağlayacağına dair hiç bir çalışmaya rastlanmamıştır.uygun yöntemlerle elde edilmiş arı sütünün fayda sağlayıcı minimum dozu erişkinler için 2 gr dır.
  ... tahirkemal
 7. 7.
  arının memesi yok ki neresinden süt çıkıyor diye düşüncelere sevk edebilecek süt çeşidi.
  1 -2 ... wta11
 8. 8.
  Her arı kovanında kovanın kralicesi bir tane arı bulunur. Normal arıların en fazla üç ay ömrü olurken kralice arı 6 yıla kadar yaşar. Kralice arının işçi arılardan tek farklı arı sütü ile beslenmesidir. Bu yüzden mucize gibi bir yiyecektir, hücre yenileme özelliği ile ön plana çıkar. Eğer üretilen arı sütü, organik arıcılık yöntemi ile üretilmişse, organik arı sütü olur. Türkiye'de üreten firmalar var, örneğin Eğriçayır, http://www.egricayir.com
  ... sealion
 9. 9.
  1 haftalık genÇ arıların yutak altı bezlerinde sakladıkları jel kıvamında, kremsi-beyaz renkte, tadı ekşi ve hafif kokulu enzimdir. Sadece kraliÇe arı ve bir süre yavru arılar beslenir. Vitamin, enzim, protein, mineral, aminoasit, a,b,c,d,e,k,h vitaminlerini de iÇerir. Ayrıca hastalıklarla mücadelede Çok etkilidir.
  1 ... kimsorarbeni
 10. 10.
  Hücre yenilenmesinde ispatlanmış sağlık deneyimleri sunmasından sonra ülkemizde her geçen gün daha fazla popüler hale gelen arı sütünün önemini kavrayan önemli firmalar konuya el atmış durumda.

  Sağlık ürünlerinin revaçta olduğu günümüzde onaylı markaları kullanmak en iyisi olacaktır.

  Benim kullandığım ve memnun olduğum ürün ise Vitanew tarafından piyasaya sürülen ürün.

  Konuyla ilgili daha fazla bilgiye ulaşabileceğiniz link,http://www.qnet.com.tr/tr...anew/ginseng-royal_jelly/
  ... sosyalmedya