bugün

genelde karşıdaki kişiye yalan söyleyerek uygulanır. o yalan ortaya çıktığı zaman çok üzer.
Birisi bana böyle davranmaya çalıştığında ona baktığımda küçücük bir beyin görüyorum. Genelde Kızmıyorum, kırılmıyorum. Sadece farkettikten sonra minicik bir akıl görüyorum. Ağzının kenarında çikolata kaldığı halde "sen mi yedin" sorusuna gözünüzün içine baka baka "hayır" diyen ve sanki ömrü boyunca çikolata yememiş gibi tavır takınan bir çocuk karşımda varmış gibi hissediyorum. iyi niyetle veya kötü niyetle, hiç farketmez; kafasındaki minnacık planlarını kendisi için en doğrusu olduğunu sanarak uygulama çabasındayken karşısındakine göstermesi gereken saygıyı, o çikolataya ulaşmasını her saniye engelleyen bir ambalajmışçasına yırtıp atması o kadar küçüklük ki.

insan Her ne yaparsa yapsın, iyi bir şey veya kötü bir şey, iyi yoldan yapması gerekir. Aç birisini başkasının lokmasını çalıp doyuramayacağımız gibi yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı yapmamamız gereken yollardan yapmamamız gerekir.
Aptal yerine koyulmaktan ziyade,

Karşınızdaki kişinin sizi aptal yerine koyduğunu zannettirebilirseniz, müthiş bir keyif verir.
Cevrenizde en akıllı olanlar , hala sizin aptal sandıklarinizin içinde.

Bu sözde benden sözlüğe armağan.
Konulmuştur o. Koyulsan zıplardın.
Yerimi yadırgarım ben yaa...
I ıh böyle iyi dokanmayın.
Bağzıları bir üst levele taşımıştır bu durumu..

Aptal yerine koydukları kişiye bir yandan da "sen çok zekisin yha" diye ayar verirler..

Ama bu durum aptal yerine konan kişiyi pek üzmez bilakis ziyadesiyle güldürür..

Asıl aptalı izler ve sıçtığının henüz farkında olmayan cancanın ne zaman sıvayacağını merakla bekler.
Kendimi zeki sanan çükü kopasıcaların yaptığıdır.

Not: farkettiniz mi küfretmiyorum artık öyle çok. Sanırım çok sevimli hayalet casper oldum.
Denendi, onaylandi. Ucuncu sık yapilabiliyormus.*
hiçbir şeye hayır diyememekin sonucudur.
asgari ücret bunun en güzel örneğidir.

enflasyon %5 deyip, temel ihtiyaç maddelerine (d.gaz, benzin, mazot, elektrik) %20 bindirmek, daha hoş bir örnektir.

çalışana emekliye memura %3 zamı överken, m.vekili maaşlarına %100 zamma bile az demek, "allah'ım neydi günahım" dedirten ibretlik bir örnektir.

teröristlerle müzakere edip sonra inkar etmek, say say bitmez sıkıldım ama aptallığıma üzüldüm diyemem, çünkü beni aptal yerine koyan malum partiye oy vermedim.verenler düşünsün, bana ne.
küçümsenmekle eşdeğer durum.
eski sevgilinin umut verip sonra başkalarıyla mesajlaşması, onun için süslenmesi erkenden kampüse gitmesini görmek.

aptal yerine koyulmak değil resmen gerizekalı yerine koyulmaktır.
siz siz olun "umutlanırken" 4-5 kere düşünün, siktir edin aşkı meşki.
iş hayatında sıkça rastlanılan durumdur. aynı şekil karşılık verince çok kızıyorlar ama zevkli.
türk halkının her gün başına gelendir..
hala bunu anlıyamamak.
özellikle iş yerinde altımda çalışan bir insanın belki poposunu kurtarmak belki de bahane yaratabilmek amacıyla bana yalan söylediğini anladığımda hissettiğim duygunun tam olarak karşılığıdır.
bazen insanı kaplayan histir. özellikle bu sıralar hisettiğimdir. karşılığı çok sert olacak, üzgünüm...
"En Basit Yalanları Gözüme Bakarak Söyleyen Ahmaklar Tanıdım. Bense Onların Cahil Cesaretlerine Ve Kuş Beyinlerine Hayrandım."
genellikle bir ortamda olan durumdur. dikkat olmak lazim.
aptal yerine konulan kişi yani ben o gerizekalıyı bok beyinliyi ciddiye almakla aptallık yapmış olabilirim ama kim aptal görsün de rahatlasın buz gibi olsun kıçı şerefsizin çok adice lan dumur oldum tepemden kaynar sular döküldü beynimde filler sevişti o an vay anasını ya laan bak gene sinirlendim sıradaki bütün küfürler ona git(r)sin....
aptal oldugunuzun gostergesi. yani muadil degil hakiki aptal oluyorsunuz.
Derse tam zamanında gelinmesini isteyen hocanın geç gelip açıklama yapmaması öğrencileri aptal yerine koymaktır.
değer verilen bir insan tarafından yapıldığında kalbinin üzerine öküz oturmuş hissiyatı yaratan olay.
aklı başında insanların yaşadığı durumdur.

akıllı insan, ki akıllı olduğu için düşürüldüğü ydurumun farkında olduğundan aslında aptal yerine koyulamaz. aptal yerine koyduğunu zanneden geri zekelı ise düştüğü gerçek durumun farkında bile değildir. o derece aptaldır yani.