bugün

evet şu an ciddi ciddi sorduğum sorudur.çocuk musunuz be vıcık vıcık sevgi gösterileri çiçekmiş böcekmiş,oy ne tatlı kedi oy ne tatlış köpek.kızlardaki bu sevgi saçma olayına uyuz oluyorum.sanki bir tek siz sevgi dolusunuz biz anlamayız öyle şeylerden.çiçek verince ayy aşkım diye sevinen aptal bir kızla sevgili olmak istemezdim.

edit: aşağıda erkeklerin doğanın güzelliklerinden anlamadığı iddia edilmiş,işte tam da bundan bahsediyorum.bir siz anlıyorsunuz he yavrum.biz de seviyoruz doğayı,çiçeği,böceği.sadece sizin gibi gereksiz sevgi gösterilerinde bulunmuyoruz.
Çünkü çiçek almak güzel bir sevgi gösterisi olarak genlerine işlenmiştir. Toplumsal bir şey bence. Çok da şeyapmamak lazım. Kimse çiçek sevmiyor olsa ya da çiçeğe farklı bir anlam yüklesek o da bir anlam veremez.
Zeki olanları da hoşlanıyor.
Aptal erkekler doğanın güzelliklerini anlamadığı için.
cevabın sorunun içinde olduğunu bilmeyen yazar sorusu.
(#33207702)
Aptal kız... Aptal olduğu gerçeğine (ya da yanılsamasına) çiçek sevmesinden mi vardın? Çiçeğin yaşayan ya da ölü olmasına göre de değişir. Demet demet, buket buket çiçeklerin kafası koparılmıştır ve bu ölü çiçekleri güzel bulan bütün kadınlar ya aptaldır ya da bilinçsiz. Canlı çiçekleri seven kadına hemen aşık olabilirim. Öyle saksıda hapsedilenlerden bahsetmiyorum. Özgürce, faunasında salınan çiçeğin güzelliğiyle büyülenen kadın... Kaldı mı ki onlardan?
bir türlü anlayamadığım olaydır.çiçek ulan ne var vıcık vıcık,cıvık cıvık duygusallıklar.ıy aptal gerizekalı kız seni.
genel geçer güzellik anlayışına ve iltifatlara baktığımız zaman insanların sevgilerini; sözle gösterirken dahi " papatyam, gülüm, çiçeğim" kelimelerini kullandıklarını görürüz.

dolayısıyla çiçekler ister kokularıyla olsun ister görünüşleriyle olsun toplumlarda (yalnızca bizim toplumumuz değil neredeyse bütün dünyada) güzelliğin, hoşluğun, sevilebilirliğin simgesi halini almıştır.

dolayısıyla çiçek alan kadın aldığı çiçekten değil; çiçek almaktan hoşlanır. zira kadınlar çiçekten hoşlanıyor olsa gidip gidip kendine çiçek alan kadınlar görürdük sokakta.

olayın özü kadını hoşnut eden çiçek değil, karşısındakinin onu çiçek verilebilecek güzellikte gördüğünü ve sevdiğini öğrenmesidir.

olayı dramatikleştirip yok ölü çiçek yok aptal kadın tarzı yorumlara girmek kesinlikle saçmalıktır. zira size ne amına koyim.
mesele çiçek değil önem verdiğinden hoşlanır.
ona bakarsan da erkekler de saat,kemer, cüzdan, gömlek vb. şeyleri çok seviyor! kızlar hiç diyo mu aptal erkekler diye?
bilmiyorum yani daha doğrusu bilemiyorum hiçbir türlü hiçbir şekilde anlam veremiyorum bu saçmalığa,cıvıklığa ve yapmacıklığa.
inanılır gibi değil doğrusu bana çok itici geliyor bu kızlar.
Çulla çaputla işi olmayan kadındır.
Neyle mutlu olacağını bilir
yine aptal olduk iyi mi.
aptal insanları sorgulayamazsın ki kardeşim adı üstünde.
gereksiz sevgi gösterileri. çiçekmiş böcekmiş,oy ne tatlı kedi oy ne tatliş köpek. kızlardaki bu etrafa sevgi saçma olayına uyuz oluyorum. sanki bir tek siz sevgi dolusunuz biz anlamayız öyle şeylerden.çiçek verince ayy aşkım diye sevinen aptal bir kızla sevgili olmak istemezdim.

edit: erkeklerin doğanın güzelliklerinden anlamadığı iddia edilmiş. biz de seviyoruz doğayı,çiçeği,böceği. doğaya kötü davranmak için tek bir neden bile yok.
güncel Önemli Başlıklar