bugün

Aslı stop making stupid people famous olan söz. Dünya genelinde emektar, çalışkan ya da zeki insanların kazanamadığı ilgi ve imkanları aptal ve niteliksiz insanlara veren halka bir tepkidir. Anlamsız sözlerle ve sadece kısa süreli kazanç sağlama amacıyla yazılmış şarkıları seslendiren insanlar, yakışıklı/güzel olmaktan başka nitelikleri olmayan insanlar ya da çalıştığından ve hak ettiğinden fazla para kazanan insanlar; toplum tarafından emektar ve çalışkan, ülkeye ve insanlığa faydalı olabilecek insanlardan daha fazla seviliyor.

Aileler, bir takımın ilk 11 ini sayacak çocuklarıyla gurur duyarken, insanlığı ileri taşımış 5 insanın ismini bilen çocuklarını asosyal olarak nitelendiriyor. insanlar oyunlara, arabalara veya telefonlara hayranlık duyarken, onların arkasındaki mühendis takımının, tasarımcıların veya diğer fikir üreticilerinin varlığını reddedercesine davranıyor.

Yanlış anlaşılmasın, sanat düşmanı değilim. Ancak ismini çok duyduğumuz şarkıcıların çoğunun yaptığına sanat demeye dilim varmıyor. Bu öznel bir görüş, katılmıyorsanız sizinle üzerine tartışabileceğimiz bir konu değil. Özgün ve üretici sanatçılara da saygım sonsuzdur.

Yine de bu sözde katılmadığım nokta, insanları ünlü yapmanın bir zararının olmadığıdır. Saydığım "önemli" insanların üne ihtiyaç duyduğunu sanmıyorum. Eleştirdiğim nokta, bu insanlara gerekli değerin verilmemesidir.
aksini düşünüyorum..

bırakmasınlar ki orta malı olmayalım..
(bkz: aleyna tilki)
(bkz: kerimcan durmaz)

Artık bu ikisinden bahsedenin ağzına tarantula koymak istiyorum.
Hiç akıllı çıkarmıyorlar ki ekranlara beğenelim.
Burdan kazandıkları paraları miamide çatır çutur yiyorlar. Ordan ev falan alıyorlar paraları bitince yine bu mal halkı sağmaya geliyorlar.

görsel