1. 1.
    son zamanlarda; apple'nin akıllı telefon üzerinde elde edilen gelirde karın %32'sine sahip olmasına karşın Samsung ve Huawei'nin gerisinde kalmıştır satış konusunda. hatta sonradan devreye giren oppo ve xiaomi de listeyi zorlamaktadır. buradan çıkarılan tek sonuç apple'nin şişirilmiş bir balon oluşudur. mesela oppo reno 2 ile iphone 11 karşılaştırıldığında, hemen hemen aynı özelliklerde olan iki telefonda; oppo kemera çözünürlüğü 48 mp, iphone 12. oppo işlemcisi 8 çekirdek, iphone 6. parmak izi okuyucu oppo'da varken; iphonede yok. oppo 4000 mah pil gücündeyken iphone 3110 mah gücünde.. bu gibi bir çok özellik kayda alındığında oppo 5.300 tl civarıyken, iphone 8.250 tl'dir. gelecek zamanlarda iphone listenin epey gerisinde kalacak ve sanıyorum piyasadaki ezici üstünlüğü sona erecek.. ben iphoneciyim başka telefon kullanamıyorum yaa'cılar dışında kullanan kalmayacak gibi. umarım kalmaz apple üreticileri bakıp bakıp gülüyordur alıcılardaki bu anlamsız tutkuya
    https://www.epey.com/akil...o2_apple-iphone-11-256gb/
    2 -2 ... bitsy
  2. 2.
    Samsung un alayını tokatlayacağı versus.
    2 -4 ... itoglu yourself
  3. 3.
    Bende samsungcuyum. Apple in sisirilmis balon oldugu da dogru. Ama en onemlisi cin markalarindan uzak durulmalidir.
    2 -1 ... la gazoza
  4. 4.
    nokia hepsinin gelmişini skertir geçmişine rahmet okur.

apple vs samsung vs huawei vs oppo vs xiaomi
    apple vs samsung vs huawei vs oppo vs xiaomi
    3 -2 ... serdarsl06
  5. 5.
    ios sağ olduğu müddetçe apple'ın bileğini hiçbir zaman bükemeyecekler. eğer apple ciddi bir tehdit hissederse muhtemelen ios'i özgürleştirecek hamleler yapacak ve android denilen çöplüğün tamamen ipini çekecek.

ayrıca iphone 11 serisi ciddi başarılı oldu, amına koydu ortamların. 11'i falan siktir et ekonomisi ziki tutmuş ülkemizde bile geçen yıl en çok satan telefon iphone xr. hayallerde yaşamayınız.

en önemlisi de profesyonel iş yapan biri için ios + macos sözün bittiği yerdir. akli dengesi yerinde bir profesyonel, zaruri durumlar dışında windows + android gibi çomarlıklarla işini gücünü baltalamaz.
    -2 ... nesgayfe
  6. 6.
    yahu hepsi telefon işte, hangisini alırsan al kullanacağın uygulamalar belli;

facebook
    instagram
    twitter
    whatsapp
    tiktok
    tinder
    bir kaç banka uygulaması
    bir kaç online alışveriş uygulaması.

bir de pubg.

hafızası geniş, ortalama 3-4 gb rama sahip ve işlemcisi en kötü 2-3 yıllık bir cihaz bunların hepsini şakır şakır yapacaktır.

size de bütçenize göre alacağınız telefonun tipine karar vermek kalıyor.

çok da şaapmayın. alın kullanın.
    2 ... kalemime sinek kondu
  7. 7.
    maddi durumunuz yeterliyse kullanmanız gereken tek marka apple'dır.

telefonlarımızda bulunan birçok sosyal medya uygulamaları ios işletim sistemine yatkın olarak üretilir.

en basitinden, instagram hikayelerde atılan videoların hangisinin iphone hangisinin samsung tarafından atıldığını kalite farkından çok rahat ayırt edebilirsiniz...
    -1 ... weownthesky
  8. 8.
    Steve Jobs bile Apple ı bizim teknoloji canavarlarının koruduğu kadar koruyup reklamını yapmamıştır.
    2 ... dinsiz kitapsiz kafir