1. 1.
  2019 da gerçekleşmesi muhtemel durum.
  2 -3 ... gina carano
 2. 2.
  hurafedir efenim.
  ... gokyuzukimseyeaitdegil
 3. 3.
  Simdi batmaya baslasa 80 - 100 senesini alır.
  ... cokacayipsey
 4. 4.
  Reisle uğraşanın çocuğu olmaz Eyy Amerika. Akıllı ol.

  Şaka şaka beter olsunlar bokumu yesinler.

  apple in batması
  1 ... serdarsl06
 5. 5.
  on yıl sonra ilk defa apple satışlarının düşeceği öngörüsünde bulunmuş. Bize ne apple'ın karından demeyin, apple'ın karının düşmesi dünyada küresel bir krizin habercisidir, yoksa bana ne apple'dan.
  1 ... alivelideli
 6. 6.
  O nasıl bir milyar hesabıdır arkadaş.

  Matematiğim kötü de

  1.103 milyar dolar nedir

  1 milyar 103 milyon mu yoksa 1 trilyon 103 milyar mi?

  On yüz bin milyon beşiktaş atkısı sosyal sorumluluk projesi gibi geliyor kulağa.
  2 ... sigaraicmeyencarsitaraftari
 7. 7.
  Rakamları anlamam da apple kadar sağlam siken bir firma görmedim ben. Batmaz onlar kolay kolay. Değer kaybetse de ertesi gün bi telefon çıkartırlar çadır kurup alırlar aq.
  ... gethere
 8. 8.
  Daha geçen yazdık artık millet iPhone almıyor gidip Huawei gibi markaları alıyor diye ya da Samsung alıyor işte her neyse

  Ama birçok ülkede millet bu telefona hiçbir ekstrası olmadığı halde eskisine oranla bu parayı vermem diyerek almıyorlar ki. Bizde 10 bin lira olan telefonu 2 bin gibi bir rakama rahat alabiliyorlar. işte xs çıkmış ne işe yarar ki bu diyip almıyor.

  Bizim ülkede iPhone ülke şartlarına göre belki de dünyanın en çok satılan ülkesidir. Ekonomik koşullar olarak söylüyorum bunu tabi ki.

  Dünyada bizim gibi enayiler pek olmadığı için Apple o değeri kaybetti haliyle. Daha da kaybetmeye devam edecektir.
  1 ... keyf kahyasi
 9. 9.
  Yakındır.

  Nedenlerine gelecek olursak;

  Bizim tuhaf bir şekilde en pahalı olan en kalitelidir gibisinden bozuk bi algımız var. Bu yüzden apple’ın Amerika’dan sonraki en büyük pazarı Türkiye. Şu anda dünyanın en pahalı iphone’u Türkiye’de satılıyor ve adamlar tr için döviz kurunu güncelleme gereği bile duymadı. Uyan ey halkım susuz, sabunsuz sikiliyorsun!

  Gelelim avrupa’ya; Avrupa insanının harcamalarını maaşına oranlamak gibi kronik bir takıntısı var. Ne kadar hayranı olursa olsun maaşının çeyreğinden daha pahalı bir telefonu silah zoruyla seni sikecez deseler bile kullanmaz bu adamlar. Kullanmıyorlar da zaten. 38 milyon euroluk çiftliği olan adamın tuşlu telefon kullandığını biliyorum lan.

  Gelelim diğer bazı meselelere. Trump’ın Amerikan ekonomisini korumak adına Avrupa ve Asyalı şirketlere ağır vergiler koyması ve altı boş iddialarla yüksek cezalar kesmesinden sonra Amerikan ürünlerine karşı bir misilleme ihtiyacına girdiler. Mesela Almanya’da Asyalı bazı Telekom şirketleri apple’a Açmış oldukları patent ihlali davasını kazandılar. Önümüzdeki günlerde Almanya’da Apple yasaklanabilir. Zaten kimse aynı fiyata aynı özellikte 3 telefon almak varken 1200 küsur Euro verip iPhone almıyor.

  Sadede gelecek olursak ben şu an apple’in durumunu ericsson ve nokia’nın Son zamanlarına benzetiyorum. Her yeni modelin eskisine göre fiyatı korkunç şekilde artarken özellikleri o derece artamıyor. Apple fanları bile tatmin olmuyor artık.
  2 -1 ... centurion
 10. 10.
  imkansız olan olaydır. Birkaç hisse düşüşüyle bütün şirketi batırdınız yav.
  1 -1 ... stevie ray vaughan