1. 1.
    iphonun yeni çıkardığı 12 modelleri tam anlamıyla çöp.
    evet yanlış duymadınız çöp. şimdi apple funboycular iphoneları övmeden önce neden iphone 12 lerin çöp olduğunu izah edeyim.

yıl olmuş 2020 hatta belkide iphone 12 ler 2021 yılında piysaya sürülecek.

- iphone 12 telefonlarında apple adeta bizle dalga geçer gibi 2000. 3000 mah bataryaya sahip telefonlar kullanıyor.

https://www.teknoburada.n...asi-ile-rezil-rusva-oldu/

- 20 watt hızlı şarjo destekliyor telefon. Pardon ama o beğenmediğiniz xaomi 120 watt hızlı şarjı destekleyen telefon çıkardı.
    Ortalama bir hesapla 20 watt adaptöre sahip şarj aletli telefonunuzu 2 saat 15 dk civarında doldurmakda.

- telefonlarında halen kafam kadar çentik bulunduruyorlar.

- telefonlarında lcd den oled ekrana yeni geçtiler. pardon samsung bu işi 6 7 sene önce halletmişti.

- telefonlarında ekran yenileme hızı 60 ghz dikkatini çekeyim yeni gelen anroid amiral telefonları 120 veya 144 ghz

- telefonundan şarj adaptörü ve kulaklık çıkmıyor. yanlış duymadınız telefona 15.000 20.000 tl para veriyorsunuz ve ektsradan kulaklık ve adaptör de almanız gerekiyor.

-kamera anlamında kameraları halen 2x optik zoomu destekliyor. diğer android telefonlarında bu değerler ortalama 10x optik zom.

-nfc ödeme sistemi halen yok telefonlarda.

- halen 8k video çekme opsiyonu gelmiş değil.

-hafıza kartı giriş yeri yok. burdanda size icloud bulut sistemini itelemeye çalışıyorlar.

tamam şimdi applefunboylar ios işletim sistemi çok iyi abi ya telefon yağ gibi akıyor diyecekler ama işletim sistemide bir yere kadar kardeş. telefonlar donanım anlamında 0. işletim sistemi çıtayı ne kadar yukarılara çeekebilir. apple firması bu sene 100 milyon satış hedefi vermiş ama apple bu donanıma sahip telefonlarla 50 milyon telefon satsa iyi.
    gelecek androidin olacak gibi gözüküyor. zira nokiada kendisine çok güvenip donanım anlamında kendini geliştirmemişti. sonu hüsran oldu.
    buradan apple yetkililerini seslenelim.
    7 -2 ... rebel12
  2. 2.
    lan olm kullandığınız iki tane uygulama var biri instagram biri whatsapp. ne bu lüks sevdası.
    telefona 3 bin liranın üstünde para veren net maldır.
    5 -1 ... peacekeeper
  3. 3.
    nokia yazılım yetersizliğinden ve çok fazla ürün çeşidinden dolayı battı diye düşünüyorum. apple konusunda haklı olduğun yerler var.
    2 ... duhanco
  4. 4.
    google'da (android), apple'da (ios) amerikan firması olduğu için bu durumdan sadece tüketiciler olumsuz etkilenecektir.
    ... epsilon pi
  5. 5.
    Başta bizim ülkede olmak üzere zengin gözükmek isteyen eşek çok.
    Apple'da vallahi ekstra bir şey yok. Yeni nesil androidler artık kasmıyor bile. Hele ki snapdragonlu telefonlar hiç kasmıyor. Benim sony xperia z2 bile 6 senedir hiç kasmadı.
    Şimdi kirin980 işlemcili huawei kullanıyorum. Dehşet bir şey.
    Apple da kullandım. Hem de uzun bir süre. 6s kullanmıştım. Yani çok az özellikle çok pahalı bir telefonu size itelemeye çalışıyorlar arkadaşın dediği gibi. Apple pazarlama stratejisi ile aptal kullanıcıları çok iyi kandıran, onların ego ve gösteriş budalası olmalarından faydalanan bir şirket. Başka bir şey değil. Bir arkadaşım var. Kendisi 27 yaşında ve kadın. Nişanlı hatta. Altında 750 bin liralık mercedes var. Böyle birinden son model iphone bekliyorsunuz ancak elinde huawei mate 30 pro var ve kız yazılımcı.
    1 -1 ... dertler derya olmus
  6. 6.
    https://www.google.com.tr...e-kulaklik-kaldirildi/amp
    1 -1 ... rebel12