1. .
  Mümtaz Türköne'nin (zaman gazetesi yazarı, "ex"-ülkücü), Abdullah Öcalan'ın affı tartışmasına istinaden önerisi.

  Detaylı açıklama şudur:

  "...Bu (Apo'nun affedilmesi), bir isyan bastırma yöntemi eğer devlet açısından bakarsak. Devlet isyan bastırıyor. Bunun için devlet isyanın elebaşılarını affeder. Osmanlı çok isyan bastırmış bir devlettir. isyanı bastırırken isyanı başlatanı affeder, çok uzak bir vilayete atar, sonra da maaş bağlar ona. Bir de ayrıca paşa rütbesi verir. Bunlara da 'başıbozuk paşası' derler. Osmanlı'da 3 tür paşa vardır: Askeriye paşası, mülkiye paşası, başıbozuk paşası. Yani Apo'ya paşa rütbesi verilebilir Osmanlı mantığıyla yaklaşırsanız.
  Tezakir'in 4'üncü bölümünde 1860'lı yıllarda Ahmet Cevdet Paşa'nın Kozandağı isyanını bastırmaya gidişi anlatılır. isyanı aşiret reisleri ve halkın önde gelenleri ile oturup konuşup, isyancılarla uzlaşınca, asilerin başındakilere paşalık rütbesi verip, Edirne'ye mecburi ikamete gönderiyor. Çukurova'dan Edirne'ye sürülüyor yani. Sonra da maaşa bağlanıyor.

  Osmanlı gibi büyük düşünülmesini öneriyorum. Bana kalırsa, Bodrum'a, Bodrum Türkbükü'ne gönderilmesini öneriyorum. Cevdet Paşa olsa, öyle yapardı diyelim...."

  http://www9.gazetevatan.c...onderelim/266173/1/Gundem

  hey güzel memleketimden tuhaf insan manzaraları, hey....
  5 -1 ... beatrice lea
 2. .
  mümtazer harikalar diyarında. tamam, benim de parlak bir fikrim geldi. mümtazer'i de ona emireri yapalım. apo'nun ayakakabılarını falan boyar, zerzevat alışverişini yapar.
  3 ... argiris
 3. .
  (bkz: mümtazer i paşa yapıp yeşil vadi ye gönderelim)
  1 ... david addison
 4. .
  fırıldak mümtazer'in yine dönesi gelmiş. başlıktaki harika fikri yumurtlayan akıldaneye bu sefer tam aksi esmiş. diyormuş ki '' apo'nun artık enterne edilme zamanı geldi, konuşmasına müsade edilmemeli''. hiç bir şey değil de bu adam nasıl ciddiye alınmayı bekler,onu anlayamıyorum.
  ... argiris