1. 1.
  atatürk'ü, yazın dayısının tarlasında kargaları kovalaması ve yunan'ı denize dökmesinden dolayı tanır. 'o bizi düşmandan kurtardı'dan ötesini pek bilmezler. chp'ye, yalnızca atatürk'ün kurduğu parti olduğu için oy atarlar. bayramlarda bayrak da asarlar.

  bunların dışında en önemli özellikleri ise, gün içinde bıdı bıdı konuşurlar ancak bir kere atatürk demezler.
  2 -1 ... tengrikut
 2. 2.
  laiklik ve kemalizm konusunda pek bir bilgisi olmayan, genellikle radikal okuyan; türkiyenin tehdit algılarını "paranoya" olarak nitelendirmeye yatkın, tehlikelerin farkına pek varmayan mübarek insandır. chp'ye oy vermesi genellikle pek mümkün olmaz; daha ziyade akp - dyp - anap gibi zengin ılık su balıklarıyla haşır neşir olurlar.
  1 ... bl
 3. 3.
  (bkz: universite gencligi)
  (bkz: universitedeki mal duyarsız guruh)
  1 ... diyonsos
 4. 4.
  (bkz: vay anasını)
  (bkz: bunlarda mı türedi)
  ... arude50
 5. 5.
  ülke tarihi ve atatürkle bilgileri sadece okulda anlatılanlardan ibarettir. öyleki üniversitelerde adk başkanı olanlarından , atatürk düşmanları denize döktü diye söze başlayanları vardır. e arkadaşım ilkokul 4 e kadar okumuş en geri zekalı insan bile bunu biliyor, daha başka bir argümanın yok mu? yazık.
  -1 ... magius
 6. 6.
  çoğu atatürkçünün durumudur. zira atatürkçülük atatürkün tanrının oğlu olduğu bir din ya ondan yani. atatürk'ün yaptıkları sorgulanamaz yanlış olabilir mi acaba diye. hele özel hayatı hakkında konuşulamaz o insan olmadığı için bir özle hayatı yoktur bunların hepsi bizi atatürk'den soğutmak isteyen düşmanların uydurmasıdır. bütün politik görüşleri "atatürk bu ülkeyi düşmanlardan temizledi" ve "atatürk çok ileri görüşlüydü" gibi cümlelerden ibarettir bu şirin insancık çeşidinin. hatta sırf sünnettir diye içki içeni bile vardır*.
  2 -1 ... sweety todd
 7. 7.
  atatürk'ü kenan evren den öğrenmiştir. bahtsızlığı bundan ileri gelir.
  1 ... blondseaman
 8. 8.
  şehirde doğan default türktür. en azından öyle olması istenir.
  ... greenplastic
 9. 9.
  genelde böyledir zaten. en politik olanı ruhat mengi sen hesab et.
  1 ... love silahi