eğer "apolet sökeceğim" sözü fikir değiştirtebiliyorsa yıllarca suçsuz yere hapis yatırılıp gerçekten apoletleri sökülüp süründürülen türk ordusunun en başarılı subaylarının başına gelenler size şu ana kadar kendinizi sktrmiş olmalydı.

o yüzden ayak bacak yapmayın.
var olan gerçektir. muharrem askere köpürdüğü kadar pkklılara köpüremeyen birisi. strateji için milliği ayaklar altına alan biri benim başkanım değildir.
--spoiler--
ince'ye oy verecektim ancak
--spoiler--
Aktroller attıkları yalan başı maaşa döndüler galiba.
Bir gerçektir.

çünkü aziz nesin'in de dediği gibi bu halkın yüzde altmışı aptal.

Tarafsız bi makamda görev yapan biri bi parti genel başkanının seçim konuşmasını alkışlamamalıdır. Asker bu adam. Medya patronu falan değil. Medya patronu olsa iki veryansın ederiz, adamın kanalını izlemeyiz olur biter. Ama bu adam bu cumhuriyetin askeri, siyasetle işi olmamalı. Oysa herif tayyip muharrem'e salladıkça zevkten dört köşe oluyor.

Cb unvanıyla askeri çağıran adam da iki dakika parti başkanlığı görevini bi kenara bırakıp bi cb gibi hareket etmeli ama nerde.

Her şeyin, her makamın içini boşalttı bunlar. Her kurumu kendi siyasetlerine alet ettiler, kirlettiler.

Böyle bi askerin orduda işi yok. Muharrem ince sonuna kadar haklıdır.

öte yandan akplilere her şey mübah. Biz siyasete alet olan ordu generalini eleştirdiğimizde şanlı orduya hakaret ediyor oluruz, onlar fetöye yıllarca biat eden kendileri değilmiş gibi, emir kulu çaresiz er'lerin boğazda boyunlarını kestiklerinde kahraman olurlar.
kimse kimseye hesap filan sormaz ...
askeri dönemler hariç...
hangi partiyi tutarsanız tutun...
hesap en alta sorulur...
Kindar bir neslin hoşuna giden bu söylem oy falan kaybettirmemiştir aq. Zaten bunlara oy verecek adam o kafada. Sen git istediğin kadar savaş kendini öldür. Bunların kin güttüğü birine selam verirsen hepsi biter aga.

Yani mesnetsiz iddia.
Kazanılmayan her seçmen bir oy kaybidir. Muharrem ince duygusal davrandı ve apoletlerini sokecegim ifadesini kullandı. Bu cümleyi ifade ederken hışımla söylediği gözlerden kaçmadı.

Danışmanları bu apoletlerini sokme lafının halk tarafından yanlış anlaşılması noktasına dikkat çekince görevden alacağım anlamında kullandım diye toplamaya çalışsa da sonuçta ağzından çıktı.

Siyasal iletişim açısından bakarsak yanlış bir söylem oldu zira apoletlerini sokme veya kılıcını - beylik tabancasını alma gibi eylemler sadece ordu içinde yapılan bir olay değil.

Savaş döneminde yenilen ordunun komutanı bu şekilde bir muamele gördüğü için, siz güney sınırı savaşlarında komuta eden bir general için yanlış çağrışım yapmış oldunuz.
ben zaten ince'ye oy vermiyecektim, ama bundan ötürü değil. o generalin RTE'nin politize bir mitinginde ince'ye söverken alkış tutması zaten hatadır, apoletleri sökülebilir mi sökülemez mi, bilemem. amma velakin yaptığı yanlıştır, ince'de sinirlenmekte oldukça haklıdır.
http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.4.211.pdf

Madde 43 – (Değişik cümle: 13/7/2013-6496/19 md.) Türk Silahlı Kuvvetleri
mensupları siyasi faaliyette bulunamaz. Bundan ötürü Silahlı Kuvvetler mensuplarının siyasi
parti veya derneklere girmeleri bunların siyasi faaliyetleri ile münasebette bulunmaları, her türlü
siyasi gösteri, toplantı işlerine karışmaları ve bu maksatla nutuk ve beyanat vermeleri ve yazı
yazmaları yasaktır.
Silahlı Kuvvetler mensupları Milli Savunma Bakanlığınca adları yayınlanan ve siyasi
olmıyan cemiyetler ile spor kulüplerinin faal olmıyan üyeliklerine girebilirler. Girenler
durumlarını en kısa zamanda Milli Savunma Bakanlığına bildirmeye mecburdurlar

bahsi geçen komutan akp'nin organizasyonuna katılmıştır.

https://twitter.com/muyes...status/981241106401775616

http://www.diken.com.tr/k...eneral-temel-alkis-tuttu/
Babalık yaptığı kardeşini PKK'ya kurban veren albayı TSK'dan atanlar mı diyor bunu?

Amma da milliyetçi kesildiniz başımıza.

Siz evvela 15 temmuzda 20yaşındaki öğrencilere işkence eden, boğazını kesen ceberrutların hesabını görün. Tsknın itibarını siz iki paralık etmediniz mi? Fetöyle kucak dansına devam ettiklerini gördükçe ben o gün askere yapılan zulmü anımsayıp iğreniyorum bu omurgasız zihniyetten.

Yasaya aykırı hareket edene tepki göstermek sizin camiada yok öyle değil mi?
Aktrollerin ıslak rüyasıdır.
Bir de olayı manipüle ediyorlar bak bak...
Neymiş, Afrin kahramanıymış.
Kahramansa kahramanlığını bilsin.
Tayyip muharrem ince hakkında eleştiri yaparken alkışlayamaz. Alkışlıyorsa çıkartacak o üniformayı, siyasete girecek.
Haliyle muharrem ince seçilirse kendisini emekli edecek. Bunu haketti çünkü.
kazandirdigindan azdir.
cumhurbaşkanı olunca aynı zamanda mahkeme olup karar da verebilecek bir şahsın söylemi. bu mu demokrasi ? dikta olacağım diye bas bas bağırıyor adam.
Maaşlı troller başlamış yine.
-sözde- kaybedilecek oylar, ordumuzun kahraman generalleri abd+akp+fetö kumpaslarına kurban edilip, yıllarca zindanlarda süründürülürken alkış tutan köpeklerin oylarıysa, alsınlar o oylarını boklu badeli götlerine soksunlar.

o kadar diyorum...
Gerçekliği olmayan iddiadır. Zira apoletler gerçekten sökülüp paşalar, subaylar hapse atıldığında bile oy oranlarına etki etmemiştir.
Apolet demedim oralet dedim.
Sayın Öcalan lafı zamanında birilerine oy kaybettirmediyse böyle şeyler hiç kaybettirmez oy kaybı tamamen topkeki düşünememesinden oldu muharremin bu beklenmedik hamleye yanıt veremedi.
Sadece oy değil seçim kaybettirmiştir.
Sosyal medya gazıyla siyasi hareket etmemek gerekiyor demek ki.
Bu konu dogru.
Bazi dogrular her yerde söylenmez.
Seçildikten sonra o pasanin ocagina incir agaci dikecektin seçim zamani sessiz kalacaktin.
sen kimsin ki komutanımızın apoletini söküyorsun ulan derler adama.
Türkye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayan seçmen biraz gariptir. ibne dersin alınır da sikersin aldırmaz.
Konunun özeti bu, ergenekon kumpasında apoletleri sökülen komutanlarımızın oy kaybettirmeme sebebi budur. Ulu orta cümle içinde kurmadığın sürece toplumumuza bacak omza yapsan umurunda olmaz.
sadece o değil, o sözün demirtaş ziyaretinden sonra gelmesi ve o paşanın da hdp'nin pyd'sine ağır kayıplar verdirtmiş bir paşa olması seçimi kaybettirdi inceye.
Siktir ordan pezevenk. Biz o zaman da diyorduk. Lan bu adam hevallerin içinde gezdiren delikanlı bi adam. Bak bunun hakkında öyle langir lingir konuşursan adamın götünü keserler. Yok resmî resmî iftarını açamazmız da. Şuymuş da buymuş. Yeni mi ayıktınız amk.
türkiye seçmenleri içerisinde militarizm yaygın bir ideolojidir. gerçekten bu ifade seçime damgasını vurmuştur. hatırı sayılır bir oy kaybı yaratmasa da bu agresif çıkış karşı cenahta savunma mekanizmasını devreye sokmuş ve kitleyi bir arada tutmalarını sağlamıştır.