1. .
  öyle bir dönüm noktasındaymışız ki apo gibi tüm türlkiye'ye kan doğrayan bir adamı yaşatmak istedik ve onu öldürmemek için idam cezasını kaldırdık. halbuki deniz gezmiş, yusuf antin, hüseyin kuntin gibi adamları hep öldürdük. 80 öncesinde öldürmediğimiz adam kalmadı ama demek ki onları sistemin dışına atmak istiyormuşuz ve onların getirmeye çalıştıklarını istemiyormuşuz ama bir şekilde apo'nun amaçları bizim ülkemizin de amaçları haline gelmiş ki onu öldürmedik, yaşatıyoruz. hatta bazılarımız kalbinde yaşatıyor. kanlı bir bıçağı kanıyla kınına sokar gibi, yüzünde acımasız bir ifadeyle.
  3 -3 ... hicbirseygorundugugibidegildir
 2. .
  ab kriterlerinin türkiye'ye dayatımları sonucu olmuştur. ne yazık ki hepimizin paralarıyla koskoca bir cezaevi tashis edilmiş bir de utanmadan "bunlar bana iyi bakmıyor abicim" diye şikayet edilmişliğimiz var. hem bu kadar insancıl olup hem de bu kadar barbar gösterilen kaç ülke vardır bilmiyorum. amerika 30 tane insanı öldüren bir adamı direk olarak elektrikli sandalyede idama mahkum ederken biz binlerce insanın ölümüne neden olan birini idam edemiyoruz. idam yapılması gereken mi şahsen buna da tam bir kanaat getiremiyorum lakin ülkenin bütünlüğünü tehdit eden bir unsurun ortadan kaldırılması açıkcası canımı hiç acıtmayacaktır. belki faşistliktir bu kimilerine göre ama bu şekilde faşistlik beni derin üzüntülere sevk etmeyecektir. diğer bir yandan düşününce de eğer ki apo idam edilse bu ülkede ne yazık ki bulunan vatan haini olan apo yandaşları da etrafa tehlike saçacaktır. sanırsın ki ekmeklerini apo veriyor. bu adam zaten sözünü tutsaydı o dağlara gelmesi için kandırdığı gençlerin şimdi refah içinde yaşamaları gerekirdir. sanırım bu kişilerin toplumsal bir uyanışa ihtiyaçları var. zira yaklaşmayana nasıl yaklaşılır ki? birbirine yılan gözüyle bakan her an birbirine sokmaya ayarlanmış gibi duran bünyeleri yedi cihan gelse bir araya kimse bir araya getiremez. türkiye istediği kadar yasa çıkarsın cehaletin kara bulutları olduğu sürece bu insanlarda asla ve asla onlara güneş doğmayacaktır.
  2 -2 ... fabala
 3. .
  recep tayyip erdoğan'ın 2002 kasımında iktidara geldiğini bile bilmeyen bebelerin, ecevit-yılmaz-bahçeli koalisyonu tarafından kaldırıldığını öğrenmeden, atıp tuttukları eylem. (bkz: akıl fikir)

  avrupa'dan gelen yoğun baskılar sonucu, sırf apo için kaldırıldığını da sağır sultan bile biliyor zaten.
  4 -1 ... kill for you
 4. .
  vakti zamanında iş bu sebeple kahrolsun insan hakları diye slogan atan emniyet mensuplarının bugün faşist damgası yemesine sebep olan yüzyılın en büyük siyasi skandalı.
  2 ... sirin baba
 5. .
  (bkz: götümden atıyorum ama desteksiz)
  (bkz: viyana yı almak için islamabad ı kuşatmak)*
  1 ... kacak dovusen ayi
 6. .
  devlet bahceli ve ecevit'in toto korkusuna yaptıkları, sonra da asın diye ip attıkları. çok eğlenceli.
  kanunu çıkardıktan sonra akepe yüzünden oldu diye zırlamak cahillikten başka bir şey değildir, biraz tutarlı atın.
  1 ... forever young
 7. .
  tas batsın diye suyun kaldırma kuvvetini de kaldırma zorunluluğunu ortaya koyan bir hayal gücü patlaması...
  ... toreador
 8. .
  kararın alındıgı donem ıtıbarıyle idam edilseydi ulkede ki herkes birbirine girerdi diye dusunup yerinde buldugum karar. burda onemı vurgulanması gereken bırının yasamasına musade etmek degıl bırcok ulkenın oturup anlasıp kendı cıkarları dogrultusunda kafalarına gore ceza koyup kaldırmalarıdır.soz konusu polıtıkaysa hersey onceden planlanmıs ve uygulamaya konulmustur dolayısıyla burda yapılan yorumların aslında hıcbır onemı yoktur.
  ... popiceyn