bugün

oyu karşılığında ekonomik değil ama vicdani bir vaat bekleyen seçmenin kurduğu cümle.

kimisi çılgın projeler sunuyor, kimisi bol kepçeden 600 tl dağıtacam diye vaat veriyor bir diğeri püskevit muhabbetinde kendi içindeki kasetlerle uğraşıyor. halimize bakın ki bir diğeri (insan değil) imralı da yatıyor. ben yatmasına karşı değilim ama imralı da değil şöyle 2 metre mezar o caniye çok bile düşüncesini taşıyorum. seçimler öncesi memleketin gelmiş geçmiş en büyük katilini idam ederim diye bir vaatte bulunan bir partimiz bile yokken biz halen bağımsız bir devletmiyiz sorusunu sormadan edemiyorum. ve burdan ben vaatte bulunuyorum;

asın şu iti oyum size feda olsun önce vicdanımızı doyuralım karnımız er geç doyar elhamdülillah.

edit: sırf istediler diye başlığı düzelttim yoksa o varlığın dilimizde yeri olmasını hatta kurala tabi olmasını bile midem kaldırmıyor.
yeni anayasa ile affedebileceğini düşünmek bile insanı çileden çıkarabiliyor. 1 defaya mahsus affedilmek. tamam ALLAH'ın verdiği canı ALLah almalı ama hoşgörüde biryere kadar, hakedene..
(bkz: yürü be koçum arkandayız)