1. 1.
  hem osmanlı'nın nasıl çöktüğünü anlamış oluyoruz, hem de ne kadar büyük bir tehlike ile karşı karşıya olduğumuzu görüyoruz şöyle ki;

  çok önemli prof. mümtaz'er türköne, açılım kapsamında polis akademisi'nde düzenlenen üçüncü çalıştay da, osmanlı'nın isyanları bastırmak için ele başıları affedip, paşalık rütbesi vererek maaşa bağladığını anımsattı ve şu öneriyi yaptı: "osmanlı gibi büyük düşünülmesini öneriyorum. yani apo'ya paşa rütbesi verilebilir. osmanlı mantığıyla yaklaşırsanız, bodrum türkbükü'ne gönderilmesini öneriyorum". dedi.

  http://www.sonhaberler.com/haber.php?haber_id=31783

  ne kadar tanımlanamaz duygular içindeyim bir bilseniz...
  5 -1 ... esuma
 2. 2.
  (bkz: sikimden aşağı kasım paşa)
  6 -5 ... peynirciks
 3. 3.
  bunu söyleyen adamın eski bir ülkücü olduğu düşünülürse çok traji komik bir durum çıkıyor ortaya, nasıl bir ülke lan burası,
  zamanında abdullah çatlı içinde sevgil mümtaz er bey:"devlet için kurşun sıkında yiyende şereflidir" gibi bir söz söylemişti, nasıl bir mantık kurmak gerekiyor anlamıyorumki, onu diyen bunuda dedi dersek uyar mı, yok yok sanmam, ancak nedenir bu durum için hehh buldum,
  insanlık sen nelere kadirsin.*
  not:ayrıca ulen bu yazının aynısını ama aynısını ekşi sözlükte okudum, ilk giri için söylüyorum, sanırım ya aynı yazar yazdı, ya da...

  düzelti: giriyi tekrar okuyunca, o sözü mümtaz er beyin söylediğini yazdığımı gördüm aslında farklı bir bilgi vermicem ama o sözü tansu çiler başbakan iken söylemişti susurluk kazası sonrası ama söyletende danışmanı mümtaz er beydi.
  budur...
  3 -1 ... 23hapo
 4. 4.
  ...öyle de hızlı değişir dünya. ve sen! hazır olmayan, olup bitene çok fena şaşarsın.

  büyük toplumsal değişimler için öyle asırlarca bekleyecek vakti yok artık dünyanın. Devir sayısı arttı belki, hızlandı her şey. Dün "çakal" dediğine bugün "paşa" diyebilirsin. Her ikisinin de anlamını yüz yıl önce yiyip bitirmişsin nasılsa.
  4 -2 ... satrianee
 5. 5.
  olabilecek ihtimal.
  Birgün ppk p.çlerinin bu ülke de kahraman edasıyla karşılanacağını söylesen kim inanırdı?
  kimse...
  o yüzden bu memlekette heran herşey olabilir.
  teroristbaşına rütbesi verilip bodruma gönderilebilir,maaş bağlanabilir onunda yedi ceddine iş,ev verilebilir.
  o da altında kalmaz tabi biji tayyip naralarıyla başbakanı şereflendirir.
  4 -2 ... sustum
 6. 6.
  daha düne kadar devlet için kurşun atanlara öpücükler dağıtan ve her devrin adamı olmak gibi bir erdeme(!) sahip olan saygın fikir adamı mümtaz'er türköne'nin yeni incisi. referans verdiği osmanlı imparatorluğu'nun kendisine karşı kalkışılan isyanlarda ne gibi bir tavır, ne gibi sert tedbirler aldığını görmek için tarih kitaplarına bakmak yeterli.
  1 ... nicolai hel
 7. 7.
  (bkz: tosun paşa)
  (bkz: tutmayın küçük enişteyi)

  olması dahilinde;

  biji biji biji kürtler
  mutlu mesut aileler.
  4 ... cindy greyfurt
 8. 8.
  top yuvarlanınca ilk ses veren mümtaz er, topa vurunca neler söyleyecek merak edilmektedir.
  1 ... mashadov
 9. 9.
  olabilitesi yüksek olan ihtimal.

  http://www.ibneyiz.biz/im...Ocalan-Babalar-Gunu-b.jpg

  ya ne apo'ymuş amk. yeter yav, yeter amk. bu orospu evladına, sen orospu evladısın desem sözlük formatı açısından pek iyi olmayacak biliyorum ama yine de diyorum. apo sen orospu evladısın ama senin dışında bu lafı hakeden daha kaliteli orospu çocukları var. bu dümbük hakkında pek entry girmem ama şimdi çok gaza geldim. uyanır uyanmaz bu şerefsizin adını görmek bardağı taşırdı.

  neymiş efendim 34 tane götten yemiş çapulcu gelir gelmez serbest bırakılıyor. neymiş efendim onları karşılayan pekaka tohumları şenlik yapıyor. ulan burası türkiye. hay sokayım içimizdeki milli benliğimize. okuduğum üniversitede pekaka lıları elini kolunu sallaya sallaya görünce kendime sövüyordum. damarımda akan türk kanına lanet ediyordum, buna seyirci kaldığıma. şimdi hepiniz, hepimiz hakediyoruz bu lafı. hepimize lanet olsun. bizim gibi bir toplumdan bir sikim olmaz.

  ulan ab uğruna, değiştirilmeyen yasa kalmadı. adamlar yıllar önce inlerinden çıkamazken, şimdi burnumuzun dibinde eğlenceler düzenliyor. sayın öcalan'mış. vay orospu çocukları ya. yeter amk. 2 haftadır almanya'ya vize alabilmek için yırtılmadık kıçım kalmadı, hala ab yolundayız. hepinizin amk.

  sözlüğü zor durumda bırakabilecek küfürler ettim şahıslara. buna da hayret ediyorum ya. böyle şerefsizlere laf da edemiyoruz artık. şimdi birkaç sempatizan çıkar, küfretmekten başka bir şey bilmiyorsunuz der. doğrudur amk, anca küfrediyoruz. hepimizin amk. başta kendimin. hadi işiniz gücünüz rast gelsin.

  buyrun bunlar da hepinimize günaydın mesajları içeren manzara fotoğrafları;

  http://www.koniks.com/dat...kk_katliamlari_mardin.jpg

  http://www.ajans53.com/image/Image/dd/U2.jpg

  http://el-aziz.net/data/m...79/pkk_katliamlari_17.jpg

  http://img2.blogcu.com/im...er/pkk_katliamlari_21.jpg

  http://fotogaleri.hurriye...uyguland%FDrd%FD%5C01.jpg
  6 -1 ... pringles
 10. 10.
  bu kadar mı sefilleştik?

  halk ekmek parası kaygısından götünden olmak üzere. götünü kollayayım dese açlıktan ölecek.

  sen tutturmuş türban diyorsun, demokrasi diyorsun. sonra vazgeçiyorsun ergenekon masalını anlatıyorsun. en olmadı teröristleri af ediyorsun, adına açılım diyorsun. bu emeğini sömürdüğün gariban halkın sırtına vergi üstüne vergi bindirip nefes aldırmıyor, bir çuval kömür veriyorsun. sadakayı kültürümüze adapte ediyorsun. benzine durmadan zam yapıyorsun, en pahalı akaryakıtı kullandırıyorsun, h1n1 virüsü aşısından kim bilir kaç zrilyonlar indragandi? sormuyorum dahi..

  ermenistan devleti bu coğrafyada bize eşek gibi muhtaç iken, sen ağabeylerin istedi diye her türlü haktan hukuktan vazgeçip bir tarih komisyonuna fit oluyorsun. lakin azerbaycan'dan doğalgaz kesilmesin umuyorsun. çuval olayında ağabeylerine veremediğin notalardan maaşallah konçerto yapmışsın azerbaycan'a dinletiyorsun.

  ab, ab diye fink atıyorsun. ama bilmiyorsun ki ab çoktan bitmiş.

  tarih boyunca bizi sırtımızdan hançerleyen filistin'e hiç üzerine vazife değilken arka çıkıyorsun. sonra birde araplardan fırça yiyorsun. gereksiz yere israil'i karşına alıyorsun.

  deniz feneri olmuş keriz feneri.. bizim cami eşrafından dinine bağlı bakkalımız bile farketmiş kaldırmış para toplama şeysini tezgahından.

  baktın bu açılım iyi ekmek getirdi. iki tane şarkıcı, üç tane gazeteci, beş tane aydın buluyorsun.

  apo'yu da onlara paşa yaptırıyorsun.

  biz oy verip meclise sokuyoruz ki bizim haklarımız korunsun diye. bakıyorum ki ağa'da sen olmuşsun paşa'da sen olmuşsun.

  apo paşa olmuş kaç yazar?
  1 ... the kid