bugün

aplikey$ıns zavazingosunun çok aceleci bir şekilde hazırlanması ve oldu bittiye getirilmesi durumudur. itu sözlük çeşitli özellikler ekler de biz ekleyemez miyiz, biz yapamaz mıyız denilip bir hışımla eklenmiş fakat zaten var olan özelliklerin aplikey$ıns başlığı altında toplanmasından öteye geçememiştir.

1- görüntü
sözlük temasını değiştirme olayı. zaten sözlükte bulunan bir özellikti yalnızca aplikey$ıns'a taşındı.

2- bir derdim var
moderatörlere sorun iletme aparatı. yine sözlükte bulunan bir özellikti alnızca aplikey$ıns'a taşındı.

3- sözlükpad
sözlük için notepad. bu da sözlükte bulunan bir özellikti alnızca aplikey$ıns'a taşındı.

4- kişisel istatistiklerim
sadece kendiniz hakkında bilgi veren istatistikler. en son hangi entry'iniz (+) yada (-) oylanmış onu göstermesinin yanında, bir de siz en son hangi entryleri oylamışsınız onu gösterelim size demişler. hani olurda bakmak istersiniz unutursunuz filan en son hangi entryleri oylamışım diye.

5- google cevherleri
google'da kim ne aratmış, ne bulmuş? bu da yine istatislikler bölümüne tıklandığında açılan bir zavazingo

6- server durumu
server'ın son durumu hakkında bilgiler gösterir. galiba en gereksiz aplikey$ıns, ne yazıyor orda, garibim ne demeye çalışıyor anlayamıyoruz bile.
şahsım adına aplikeyşın hedesi son derece katkıda bulundu. bir kere google cevherlerini izlemekten inanılmaz zevk alyorum ve elimin altına gelmesi çok hoşuma gitti. öte yandan kişisel istatistikler son derece ehemmiyetli. son olarak server durumuna değinmek istiyorum, anlayan sever durumundan iyi anlıyor.
sözlüğün hangi türden bir host makinesi üzerinde olduğu,gelen giden insan durumlarının bilgisinin yansıdığını ve server lokasyonu üzerine tahmin yapmamızı,vs. şeyleri gösterebiliyor.herhalde anlamak isteyen olur diye eklemişlerdir,yoksa sırf iş yapmak için iş yapmak isteseler idi,karma sistemini 1 yıl önce getirmiş olurlardı sözlüğe.

(bkz: dedirten başlık)