bugün

Çocuklar Duymasın da görmüştüm bu dansı ve çok beğendim.
bıçakla yapılan dans.
bence çok eğlenceli.
en nadide örneklerinden biri için:

https://www.youtube.com/watch?v=SauQqtlLvyo
lan gece gece neyse dedirtmiştir.
dünya böyle birşeyi atlattı. artık ne gelse fıs .
(bkz: apache)
(bkz: en kopush ve en disco şarkı)*
Dün ilk kez canlı canlı tanık olduğum dans.

Kızılaydayız ışte hacı, duruyoruz boş boş. Güvenparktaki heykelin önünde apaciler toplasmış dans ediyorlar. Insanlığımdan utandım yemin ediyom.
çocuklar duymasın dizisi ile özdeşleşmiş, uzattıkça uzatılmış ve komik olduğu sanılan saçma bir aktivitedir.
şu güruhun kendini ifade biçimi;

http://www.youtube.com/watch?v=lsHZv5rtnLY
apaci dansını türkler dünya dans literatürüne kazandirmislardir. apaci dansını yapabilmek icin önce gercek bir apaci olmak gerekmektedir, bunun icin bir milyoncudan alınan ucuz birkaç aksesuar, cami avlusundan çalınmış bir çift boğazli ferrari yazan puma ayakkabi, kurukafali kemer çapulcular icin yapılmış zincirli bir kot yeterlidir. gerisi ise sizin yaratıcılığınıza kalmıştır. aslında ilk baslarda outro lex parcasi turk apaci tarihinin olmazsa olmazı olmuşsa da daha sonralari elektronik her turlu müzikle de yapilabilecegi anlaşılmıştır. özünde franda'da kesfedilen tektonik muzik ve dans bulunmaktadır, bir müddet sonra fransız bebeleri de böyle oynamaktan sıkılmışsa da biz türkler icin daha kat edilecek cok yol, oynanacak cok apaci dansı vardır
böyle dandik bir dansa apaçi dansı demek apaçilere hakarettir.hangi aklı evvel uydurduysa önce bir araştırsın amerikada kaç kişi kalmış apaçiler sioux lar..apaçilerin kutsal ruh inancına göre böyle abuk sabuk bir dans ancak soluk benizlinin işi olabilir.merak edenler sayıları 25 milyon kişiden yaklaşık 100 bin kişiye düşmüş amerikan yerlilerinin nasıl yok edildiğini kalan bir avuç insanın turistik gösteri amacıyla nasıl kamplarda yaşatıldığını görsün yahut anlasın.kıçına sırf moda diye yırtık don alan gerzeklere bunları anlatmak zor.bu dansı uyduranları büyük şef oturan boğa yakalasa ceza olarak kucağına oturtur 6 ay ateş çubuğuyla oynatır.
kolbastı ile beraber mide bulandırmak konusunda en ön sıralarda yer alan dans.
kolbastı dansına tercih ettiğim dans.
en azından müziği daha iyi.
(bkz: maymunların çiftleşme dansı)dır esasında.şöyle ortaya çıkmıştır;

apaçilerin atası kabul edilen fosso nejdat,bir gün afrika ormanlarında bir hafta tatil kazanır.tatildeyken bir gün maymunların çiftleşme dansı nı görür ve ilgisini çeker.o da benzer hareketler yapar ve böylece apaçi dansı ortaya çıkar.

kaynak:götüm.
kamera önünde tek başına rahatça yapabilen insanların hadi be olm apaçi dansı yapsana dendiğinde utanmasına neden olan uydurma dans türü.
anormal komik bir dans stili.
7'den 70'e herkesi etkisi altına almış felaket. ne hallere düştük böyle.

http://siz.net/izle/apaci-dansina-son-noktayi-hasan-dayi-koydu
bugün amerikan bir hocama iddia sonucu yaptırdığım danstır. adamların ataları bu dansın esasını yaptığından pek bir güzel pek bir munis dans etti hoca.
ekşi sözlük yazarlarının yapamadığı danstır.
bir çok insanın içindeki apaçiyi durduramaması sonucu dalga geçmek ayağına kalkıp kahkahalarla yaptıkları danstır. kimse "apaçiyim" demez fakat herkes bir gün apaçi olacak! henüz ben de değilim, dur bakalım...
kutsal damacana 3 filminde vampirin, apaçi dansı yapan bir grup genci öldürdükten sonraki repliği takdire şayandır:
- 600 yıldır yaşıyorum böyle saçma dans görmedim, apaçi nedir lan ? ilk defa insanlık yararına bir şey yaptım, takdir ediyorum kendimi.
tarihin tozlu sayfaları'nda kalmış bir kabileyi rezil-i rüsva etme şeklidir.