1. 1.
    Aşağıda merdivenin altında bulunan kapıdan, girip çıkmayan kedidir. havalarda güzel artık, ne işin var senin apartmanda. Kedi girmesin diye kapıyı taşla kapattıydık arkasından. Sabah bir daha bakılır, kapı aralanmış. Bi cesaret, içeri bakılır. Malum, karanlık olduğu için cesaret edemiyor insan. Yüze göze felan atlar. Tam çıkıyorken, sünger var duvarda. Şöyle bi yaslanan boylu boyunca süngeri yavaşça çekip baktıydım. Tüyü sönük sarı bir kedi. Kimseden yardım istemeden açmış kapıyı kendisi. Zaten miyavlamadığıda iyi oldu. çünkü cidden, apartmanda çok boktan insan kılığındaki yaratıklar var. Artık yiyecekleri çöpün oraya koyuyorum. Koca çimenlik bahçeye analarını atsınlar ve... neyse. sarı kedi bana bakarak geri adım attı. Kışkışlayamadım. Kapıları açıp gitmesini bekledim. Gitmeyince aile bireylerinden biri çıkardı. Taşla, tutmayan kapı yanaştırılarak kapatılır. Bugün kediye yemek vermekten gelirken apartmanın altına bir daha bakıyım dediydim. Girdiysede çıkartması kolay olur hahayy düşünceleriyle lamba yanar ve, Yine o kedi. su saatlerinin birinin üzerindeydi. Uzaktan kışkışladım, merdivene zıplayıp kaçmak yerine, yine o kapıdan içeri girmeye baktı ama giremedi. su saatlerinin altına girdi. Ordan, pist diyerek kaçmasını sağladım. Şimdi sulu köftesini, kuru mamasını yiyip, suyunu içip güneşli bir yer arayıp, güneş alan bahçe, araba üstleri gibi yerlerde güneşlenecek.
    1 ... truk arak