bugün

izmir'de figen tüzün isimli apartman yöneticisinin kapıcıyı sırf karısının başörtüsü yüzünden işten attırıp laikliği teminat altına aldığı çirkin olay. mahalle baskısının bir başka tezahürü.

Başörtüsünü 'siyasi simge' olarak değerlendiren kadın yönetici, uyulmaması halinde işten atılma gerekçesi sayılan yönetmeliğe şunları yazdı:

"Kendisi, eşi ve çocukları takke, şalvar, takunya, kötü terlikle dolaşamaz. Eşi ve kızları, siyasal simge haline gelen türban ve benzerlerini kullanamaz. Dinî inanç ve ibadetini herkesin gözü önünde yapamaz, işlerine mazeret olarak gösteremez."

http://www.samanyoluhaber.com/haber-153599.html
samanyolu haber'in ve onu besleyen takiyyeci zihniyetin, türk insanını bu denli ahmakça haberlere inanacak kıvama getirdiğinin acı veren ispatı.

büyük çoğunluğunu üniversite öğrencisi veyahut mezunu kimselerin oluşturduğu bir platformda bile, mantık denilen yetinin 100 metre yakınından geçmeyenlerin bulunduğunun berbat bir kanıtı.

(bkz: böyle birşey olabilir mi)
terbiyesizlik yapmıştır tek kelime ile. hiç kimse bozuk kişiliklerini ne laikliğe ne de dine bağlamasın. benim bakkal teyzem de başörtülü, benim apartman çalışanımın eşi de, benim alt kat komşum da türbanlı. ama dostumdur onlar benim ilk önce. kamusal alan da "türbana hayır" diyoruz sadece, dostluklar da değil.
başörtüsü nedeniyle psikolojisi bozulmuş bünyenin yapabileceği eylem. insanları yakında başörtülü diye sokağa çıkmasını yasaklamaya kalkacak, saçmalayan zihniyet.

(bkz: saçmalığın farkında mısınız)
(bkz: bir kadının bir kadına yaptığı)
(bkz: hıncal uluç un apartman yöneticisi olmak)
insan haklarına aykırı binlerce davranıştan birisi.
mahalle baskısının laik versiyonu.
şoförün uzun saçlı olduğunuz için otobüse almaması gibi bir şey olsa gerek. flash haberde izledim. kapıcı vatandaşın akrabaları mı ne gelmiş, türbanlılarmış. "vay nasıl türbanlı yakının senin evine gelir" deye sözleşmesi iptal edilmiş. kapıcı vatnadaşın eşi de açık ha. neyse, uzun saçlı vatandaşı otobüse almayan münin şoför kadar saçma geldi. ayrıca, cidden böyle bir şey olmuşsa vah ki vah halimize. uzun saçlı deyü alınmayan genç, türbanlı akarabası geldi deye sözleşmesi iptal edilen kapıcı, otobüste sevgilisine sarıldığı için dayak yiyen aşık vs. vs.
tamamen saçmalık cahillik ve at dünyaya at gözlüğüyle bakmaktır.
(bkz: bok yemenin böylesi)
yakınlarında laiklik kavramını yalnış anlamış feyz aldığı emekli bir başçavuş olma ihtimali yüksek ablanın yaptığı abuk eylem.
(bkz: laikçi faşist)
hassiktir çekilebilecek bombok bir olay.
sanane lan kaltak da denilebilir.
tercih sizin!
haberi veren kanal sebebiyle ,haberin doğruluğu hakkında şüphe duyulması gerekmektedir, doğru ise başörtüsünü yasaklayan mal kişi yakında ergenekon kapsamında bilmem kaçıncı dalgada içeri alınır.
(bkz: laik diktatör)