1. 1.
  top oynamaya müsait arsaların arasında birbirine paralel iki binanın duvarına kömür, okuldan aşırılan tebeşir, tuğla parçası vs. gibi şeylerle oluşturulan kale şeklinin doksanlarına, doksan yazmak suretiyle çiziktirmektir.

  yağmurlu havalarda veya yağmurdan sonra henüz kurumamış arsada, kirlenmek güzeldir reklam repliğinden bihaber, üstünde oluşacak çamurdan dolayı azar yemeğe alışık çocuklarca yapılan maçlarda, topun çamurlanması nedeniyle, çekilen şutların tam olarak çizilen kalenin neresine geldiği bariz ve ''gol mü aut mu'' tartışmalarını en aza indirmesi hasebiyle, özellikle oyuna manisi az olan arsalarda, taştan kale yapmak yerine bu uygulama hayata geçirilir.

  tabii zaman zaman daha önceki izlerle karıştırarak piçlik yapan çocuklarda mevcuttur. üste çıkması ve atağın takımının lehine olması için ''adamınız diyor oğlum'' lafını duyması yeterlidir.
  6 ... der ve uzaklasir genc adam
 2. 2.
  yetenekli bir elemanın kale arkası tribününü de çizerek maçın gerçekçiliğini pekiştirebileceği eylem.
  2 ... pecos kid
 3. 3.
  topu da mermer tozuna batırdığınız zaman süper 1 oyun bulmuş olursunuz. Taki teyzenin biri elinize bezleri tutuşturup, "silin, çabuk o duvarı" diye çığırıncaya kadar..
  1 ... sakizzz