1. 1.
  bir yandaş inşaat firmasının daire satışı karşılığında müşterilerine vaadi.
  apartman dairesi alana tc vatandaşlığı bedava

  hiç şüphesiz ki türk bayrağını, türkiye ismini reklam amaçlı kullanmak yani bu firmanın bu şekilde reklam yapması, 2893 sayılı türk bayrağı kanunu'nun 7. maddesi 2. fıkrasına göre suçtur.

  kendi reklamınız için türk bayrağını, türkiye ismini ve türkiye cumhuriyeti alametlerini kullanamazsınız, bundan rant sağlayamazsınız.

  ama bu yandaş firma "yeter ki para gelsin" mantığıyla hareket etmiş ve ülkemizin vatandaşlığını ortadoğu farelerine dağıtma yetkisini kendinde görmüş ve bunu da reklam amaçlı kullanmış.
  Türkiye cumhuriyeti vatandaşlığı bu kadar basit ve ucuz mu?

  bu vesile ile ilgili savcıları göreve çağırıyorum.
  https://www.siyasetcafe.c...dasligi-bedava-44534h.htm
  20 -7 ... tengir budun
 2. 2.
  üstü kapalı olarak yüzbinlerce dolarınızı söğüşleyip bir de üstüne ortadoğu vatandaşlığı vericez ifadeleri içeren reklamdır.
  2 ... masklavi
 3. 3.
  T.c vatandaşlığının bit pazarına kadar düştüğünü gösteren rezalet.
  Benimkini AB vatandaşlığı ile takas etmeyi düşünüyordum ama artık bizimki 5 kuruş da etmiyormuş. *
  6 -1 ... alkolik oldum
 4. 4.
  Kelepir vatan gel gel gel nasil olsa sen askere gitmeyeceksin yerine gidip hayatini kaybedenler olacak sen sikinti yasarsan çeker gidersin ucuzluk var gel gel her türlü imkan var 4 mevsimi yasarsin gel.
  3 ... karton toplayan cocuk
 5. 5.
  Türk vatandasıyız die böbürleniyorduk ama pekte kıymetli değilmişiz şişirmeyin de yerimizi bilelim.
  ... feministmiyimneyim
 6. 6.
  Dairesinin reklamını Türk pasaportu ile yapmasa iyiymiş denilen rezalettir.

  Zira Türk pasaportu kadar değersiz pek az pasaport vardır dünyada.Ulkeye giris işlemleri yapılırken doğduğun şehrin Suriye, Irak,iran tarafına yakin olup olmadığından senin potansiyel suçlu olup olamayacağın çıkarımı yapilan bir pasaporttan söz ediyoruz.
  1 -2 ... afterallthistime
 7. 7.
  Ulan bu ülke için ne savaşlar verildi, ne insanlar öldü. Ne çocuklar babasız kaldı. Sırf bazı orospu çocukları cebine para koyacak diye vatandaşlığı promosyon olarak verir hale gelmişler. Bu ülkenin bir parçası olmak bu kadar kolay mı yani. Tam bir orospu çocukluğu ve kepazeliktir. Daha önce de dediğim gibi türkler ve türklük hiçbir zaman bu kadar rezil bir duruma düşmemiştir. Bugün yüzü kızarmadan, milletin gözü önünde bu şerefsizliği yapanlar bu devran döndüğünde kaçacak delik arayacaklar.
  4 -1 ... ulkucuwolf
 8. 8.
  Türk vatandaşı olduğun için niye böbürlenesinki kardeşim. Dünyanın en kolay şeyi t.c vatandaşı olmak.

  Almanya abd gibi ülkelerde milyonlarca dolarlık yatırımlar, binlerce kişiyi istihdam etmeniz gereken işletmeler kurmanız gerekirken. bizde ver 100bin dolar al pasaportu. Yanında cilli gibi bir daire de hediye.

  Bu balon bir reklam vaadi değil. Bir realite malesef.
  2 -1 ... bir istanbul beyefendisi
 9. 9.
  Buradan daire alıp Türk vatandaşı olmayı meslek kariyer açısından gelişmiş veya mesleki kariyeri bir gelecek düşünen biri, Almanya Fransa ingiltere italya dan gelen insanlar mı ister?
  Hayır!
  TV ekranlarında 5 kilo bal 100 lira yanında cep telefonu vermek ile aynı mantık üzerinden yapılan pazarlama taktiği anca Ortadoğu da eli kanlı teröristler için bir nimet fırsat yaratır.
  Binlerce terörist ırak Suriye başta olmak üzere bölgelerini savaşmadan terk ediyor ve işverenleri olan enerji silah gıda ilaç finans kurumları bu teröristlere şimdi yer arıyor.
  Bu kampanyalar bunlar için fırsat nimet olur.
  Bizimkiler bunlara vatandaşlık iskan sağlıyor olacak.
  Zaten Suriye ırak üzerinden giren sığınmacılar arasında kaç tane bu terör olaylarına katılmış kullanılmış insan var bilmiyoruz ve bu kampanya yapılıyor.
  Yazıklar olsun.
  Devlet senin babanın çiftliği aile şirketin mi?
  3 -1 ... thebiggraywolf
 10. 10.
  beyni yok ama fikri var. koskoca şirketleri "yandaş" diyerek ve devletin yatırım çekme araçlarını da "rant" diyerek küçümsemiş beyinsiz herif. oysaki her ülke kendi vatandaşlığını belli bir yatırım karşılığı verir. alttaki linklere göz atınız lütfen:

  https://www.cctinvestment...0-000-usd-on-real-estate/  devlet senin gibi üretmeyen götü boklu biri yerine; parası olan, aklını kullanan ulusu farketmeyen bir insan arıyor ve buna ihtiyacı da var. katar şuanda kişi başı milli geliri en yüksek ülke. nüfusunun ise sadece 3' te1' i yerli. çöl ortasında açan bir çiçek gibi adeta. türkiye neden böyle olmasın?
  1 -4 ... porcupine tree