1. 1.
  tek dostu, sırdaşı sözlük olan çocuk, içini hep sözlüğe döker ağlama duvarı gibi sözlük duvarı.
  1 -1 ... kirmizi baslikli istasyon sefi
 2. 2.
  haşarı çocuklardan oluşan bir arkadaş çevresi olmamış çocuktur, apartman zillerine basıp basıp hiç kaçmamıştır ve sokak aralarında top oynayıp camekan indirmemiştir ve hatta birkaç çocuk, hadi sen de gel oyna, dediğinde üstüm pislenir annem kızar bahanesine balıklama atlamıştır, omo reklamlarındaki çocuklara bu yüzden hep özenmiştir ama kendisi de bilir ki hiç bir zaman onlar gibi olamayacaktır..
  Ayrıca hayatındaki en büyük aksiyon bilgisayar oyunları olmuştur belki de bu yüzden asosyal kalmıştır, bir kız arkadaşı dahi olmamıştır ve ilk cinsel deneyimini pc ile yaşamıştır, yaşamadıysa bile yakında yaşayacaktır.
  ... xiphoideus
 3. 3.
  günümüzdeki çocukların büyük çoğunludur. sebebi biz büyükler değilmiyizdir sanki, hangi anne baba tvde çıkan çocuk pornosu, taciz, tecavüz olaylarından sonra çocuğunu sokağa yollamak isterki.
  1 ... exiq
 4. 4.
  apartmanlarda yaratıcı yönleri köreltildiği için ileride epeyce mekanik ve sorunlu olacak çocuklardır.
  -1 ... birdy
 5. 5.
  Çoğunun market ve fırına gitme gibi bi derdi yoktur.
  ... icimdeki traktor
 6. 6.
  biz müstakil evde oturduk da ne oldu, aklımız hep o apartmanlardaydı* dediğim bir durumdur. Apartman hayatını çocukluğumda olmasa da öğrencilik hayatımda tatmışlığım vardır. Nitekim ev evdir, takmamak gerekir.
  ... missdormant