bugün

az önce feysbuq sayfama düşen gelişme. kampanya yane, akepeliler düzenlemiş. neymiş efandım, cum'a hutbesinde atamıza duva etmedikleri için kızıp, köbüren biz kemaliklere tepkime koymuşlar!

"anıtkabire cami yabılsın da atamıza duva edelim" demişler.

çıldırmışlar yane! "anıtkabire cami yabılsın" demek ne demek sevgili tıroller? yetmemiş bir de fikir yürütmüşler kızz, biz kemaliklerin de hoşumuza gideceyine karar vermişler.

caminin adı da, "reteye camii" olucekmiş! nedenini anlamadım ama, minare sayısı da 6 olsun denmiş! kafayı yemişler özetle! hemen kızgın suratlı emoji koydum paylaşımın altına nonoşlar!

şahsen ben anıtkabire cami yabılmasını istemiyorum! zaten on yüz bin milyon cami var ülkede, yetmezmiş gibi bir de anıtkabire de mi yabılsın! yabılmasın! olmaz öyküyleen! evet.

görsel
gereksiz bir öneri. evinden dua edince allah-u teala duymuyor mu? yahut daha herhangi bir camide? bundan saçma çok az öneri duydum.
Yobazlar göt korkusuyla habire movzalenin olduğu tarafa bakacağından kabul olmaz o namaz.
yha, evimizde atamıza duva ediyoruz zaten nonoşum! ben mesela, her gece teveccüt namazına kalkar, bitirdikten sonra atama duva ederim, bir kamalist olaraktan!

lakin, burada deyinilmek istenen nokta, cuma hutbesinde paşamıza duva edilmemesini eleştirmemiz, yane oraya cami yapılcekmiş, akepeliler de orada atamıza duva edicekmiş. bizim istediyimiz gibi yane!

höössttt!!! atam o dilini yakar ayol, yakar! tayyib istifa, istifa!!! evet.
#anitkabirecamiisteriz tagı altında akılları sıra algı kasıyorlar.

bu isteği yapanların maksadı cami ve ibadet değil tabi, bu çok belli.
şayet amaçları cami olsa, ibadet olsa anıtkabir'e hemen 500 metre mesafede maltepe camii var.
2.5 km ötede koskoca kocatepe camii var.
görsel

maksadı ibadet olana her yerde cami var zaten.
500 mt mesafede cami varken, anıtkabir gibi özel bir alanda camiye ne gerek var?
anıt kabir kalsın kaçak sarayı yıkıp yerine cami yapalım.

halkın dua etmesine mani olmayın.

feslinin mezarını da umumi hela yapalım.
değişik bir tipin isteğidir. cami yapılacak yer bi anıtkabir mi kaldı. şunun istediği şeye bak hele. evet.
yha yanlış anlaşılmasın sakın nonoşlar. bende en az siz deyerli (çomar olanı deyil ama) ulu geyleri kadan kamalistim. bende anıtkabire cami yabılsın istemiyorum!

ne o öyle ayol, her yere cami, her yere cami. zaten, bakın üstte de ışıklı bir donuz gerekn cevabı vermiş, anıtkabre yaqın on yüz bin milyon caminin adresini atmış! "oraya gidin duva edin" demiş.

teşakkürler sevgili donuzcan, teşakkürler ulugey sözlük ahalisi!
onun yerine kaçak saraya suriyeli din kardeşlerimizi yerleştirelim

feslinin mezarını da umumi hela yapalım.
hristiyan özentileri. 'ben size şah damarınızdan daha yakınım' diyen bir yaratıcıya inandığını söyleyen çomarların sıçmığı.
sana senden daha yakınım diyor sense dua edicem bana bir dört duvar yapın diyorsun. binlerce peygamber değil milyar tane gönderilse siz gene şeyhlerinize, hocaefendilerinize tapacaksınız.
not: ibadethaneler dolandırıcıların uydurmasıdır, toplu olarak insanları etkileyip kendilerine bağlamak daha kolay olur. camiler müslümanların sayıca toplumda az olduğu yerlerde birbirlerini tanımaları için vardır, sosyalleşmek için ve sadece cuma günleri için.