bugün

Bursa da geçen gün gördüm, tapusu kilise ama namaz kılınıyor. Camii imiş. Hatta yanında alkol ruhsatlı mekan var. Basri Sönmez zamanlarından.

Ortaya attığın kalleşçe benzetmeyi zamanı gelince götüne sokacağız. Bugün yediğin makarnayı rahat yiyorsan ananı Yunan, fransız, italyan dikmediği için yiyorsun. Pardon makarna ve italya dedim.

Acaba mı?
Avradını siktiklerim, mason tapınağı diye paylaştığınız şeyler 2bin yıllık.

Bu piçlerin bitleri kanlandi bitleri. Sikmek farz oldu.
Bu iddiayı ortaya atanalar da buradan bakınca orospu çocuğuna benziyor. Evet.
ben de mgk toplantılarının yapıldığı salondaki ortadaki zımbırtıyı tabuta, üstündeki çiçekleri de cenaze çelengine benzetiyorum. ak-bakanlar, ak-generaller başlarıyla toplanıp toplanıp türkiye cumhuriyetinin ruhuna el fatiha okuyorlar gibi geliyor. serbest çağrışım işte naparsın.
görsel
Türkiyedeki Mason locaları her yıl düzenli olarak anıtkabiri ziyaret ederler. Haberlerden ve Google dan bakabilirsiniz. Belki kendileri de mimari olarak benzetiyorlardır.
Bütün camilerin doğu roma kilisesine benzemesi gibi bir şey. Mimari bu, etkilenir.
Mason localarını kapatmış bir liderin kabrini, mason tapınağına benzetiyorsanız ya fesat bir ibnesinizdir ya da görme organınızla, oturma organınız yer değiştirmiştir.
Yok canım sende bende mısır piramitine benzetmiştim.
ilk defa duydum.
ne alaka amk. maltepe deki bakireler anıtını da o zaman masonlar için yaptılar.
masonluğun temel prensiplerinden birisi de sembollerle ifade edebilmek ve anlaşabilmektir. Sembolizm öyle boyuta ulaşmıştır ki, masonluk sembolün kendisinden daha güçlü olduğu algısı oluşmuştur.

masonlar göz'e anlam yüklemişlerdir, ancak göz'ün kendisi masonluğun bir sembolü değildir. ancak iş öyle bir raddeye gelmiştir ki, herhangi bir yerde göz görmek, masonluğu çağrıştırır hale gelmiştir. Hayal kırıklığı olacak ama, masonluk henüz hale sembolün kendisinden daha güçlü değildir!

Anıtkabir'deki mimari yapının veya bazı sembollerin masonlukta kullanılıyor oluşu, masonların anıtkabir'de söz sahibi olduğu anlamına gelmemelidir.
O zamanın popüler mimarisi oymuş demekki.

Kubbeli mimari romalılardan kalma en iyi örneği ayasofya o zaman tüm camilerimiz roma tapınağına ve ayasofya ya mı benziyor diyeceğiz.
Bu iddiayı duymadığım halde ben de benzettim. istediğiniz kadar inkar edin adamlar saklamamış siz nasıl saklayacaksınız. Amerikadaki mason tapınağının videosunu izledim aynı anıtkabirin içi

https://youtu.be/g1i7bqavxkA
Sizene benziyorsa evet.
konu ile ilgili Mustafa yılmaz'ın "dul kadının oğulları" kitabına bakılabilir.
kadirin götünün kılları için kaçınılmaz gerçektir. evet.
bir grup kadir götü kılları bunu bir mason tapınağına benzetmektedir, bu kıllar nefes almakta ve hatta 2 ayak üstünde yürümektedirler. burunlarında kocaman etler vardır ve beyinlerine asla oksijen gitmez. uçak ürettiğimiz, 20000 bin km lik füze ürettiğimizi, imam hatipliler sayesinde israilin bizden korktuğunu, cumhuriyeti ingilizlerin kurduğunu ve işte ayrıca anıtkabir'in de mason tapınağı olduğunu söylerler.
bu arada bu kılların masonluk hakkında da bir fikirleri yoktur tabi ki keşke olsa da söyleseler.

göt kılları bu benzetmeyi yaparken ki amaç bellidir. akıllarınca olmayan çeyrek porsiyon siyasi akılları ile atatürk düşmanlığı yapmaktadırlar.
diğer resimlere bakınca hangisi anıtkabir anlayamadığım konudur. evet..
neresinden tutsan elinde kalacak bir cehaletin götünden uydurduğu beyan. sadece masonluğun bir din olmadığını söylemek bile yeterlidir, zırcahilliğin ve hainliğin boyutunu bildiri düzeydedir. mason tapınağı olmaz. olmayan dinin olmayan tapınağı.. gel de bu yobaz beygirlere anlat.

ayrıca: (bkz: dergahtan yeni fotokopi dağıtmışlar)
0:00 3:15
masonluk bir din değildir. tapınağı da yoktur.

sadece cahil değil, soysuz, hayasız ve ahlaksızsınız.
toprağa niye gömülmedi.
bildiğin tapınaktır. işte.
önemsiz bir durumdur. Önemli olan elektrik masrafıdır.
Gelmezsin olur biter.

Sen dert etme kendine atamın sana ihtiyacı yok.
Sanane mason tapığına benzerse benzesin sanane ya siktir git buradan bi bitmediniz gitti ya yazık.
aksaray da benzer bir mimariye sahip.