bugün

anlamadığım durum. şöyle ki; ben bu durumdan bu sabah haberdar oldum ki haberdar olmamın sebebi uğur dündar ve hakan gündüz'ün her sabah yaptıkları sohbetti. ikisinin de akp karşıtı insanlar olduğunu hemen hemen herkes bilir. haklılar ya da değiller sorun bu değil.

yerel seçimler akabinde konuşurlarken söz döndü dolaştı recep tayyip erdoğan'ın antalya'yı kaybettikten sonra söylediği sözlere geldi. hakan gündüz "daha da antalya'ya gelmem" diyerekten göndermesini yaptı, uğur dündar'da hayır bence 28 defa gittiyse kaybettikten sonra ben onun yerinde olsam 56 kere daha giderim, çünkü o sadece belediye başkanlığına sahip olduğu illerin değil tüm türkiye'nin başbakanıdır, yapması gereken budur." diye gerçekten güzel bir laf etti. tam bu esnada hakan gündüz facebook'ta açtığı gruptan bahsetti, ki grubun adı tahmin ettiğiniz üzere: anıtkabir izmir'e taşınsın diyenler.

şimdi burada kendi kafalarınca ironi yapmaya çalışıyorlar. ankara'yı melih gökçek'in almasının akabinde atatürk'ün naaşının bile orada bırakılmak istememesi durumu söz konusu ortada. ve bir nokta daha var ki; uğur dündar akp ile alakalı değerlendirmesini yaparken bugün şunları söylemiştir: "akp artık tamamen bir bozkır ve varoş partisi olmuştur. türkiye'nin avrupa'ya dönük yüzünden artık oy alamamaktadır." bu sebeplerle anıtkabir izmir'e taşınmalıdır yani kısaca. çünkü izmir avrupa şehridir, çünkü izmir geliri yüksek kişilerin mevcut olduğu şehirdir gibi göndermeler var, bir de "çünkü izmir'De yerel seçimleri chp kazanmıştır" var en başta.

şimdi burada en basitinden insanları aşağılama, bir yeri bir yerle kıyas yaparak arada çatışma çıkarmaya yönelik tahrikler var. siz medya olarak bunun altyapısını hazırlarsanız doğu'daki problemlerin çözülemeyişi yetmiyormuş, doğu şehirleri ile batıda yaşayan insanları barıştıramayışınız yetmiyormuş gibi büyük şehirlerde yaşayan insanları da birbirine düşürürsünüz.
sürekli olarak karşı tarafı aşağılayan, ezen, haklarını gasp eden insan topluluğu gittikçe büyür. izmir ankara'ya, ankara istanbul'a istanbul antalya'ya düşman olur, bak işte bu da tam süper olur!

tanım: olamayacak durumdur.
saçma sapan bir istek. atayı mezarında rahat bıraksınlar.
çüklet beyinlilerin açtığı, saçma sapan bir facebook grubudur.
cumhuriyetçilere beyin nakli yapılması ihtiyacından daha acil olmayan cin fikiridir.
(bkz: bir 1 nisan şakası daha)
hiç gereği yoktur. bulunduğu yer gayet uygundur.
hem izmirli hem de ankaralıların sevineceği taşıma işlemi.
bursa'ya taşınmasın da nereye taşınırsa taşınsın karşılığını verebileceğim cümle.zaten bursada osmanlı türbeleri yer bırakmadı; suni mezarlara.
izmirlilerin ataya, periyodik şikayetleri için yorulmamalarına neden olacak eylemdir. bol bol atatürke herşeyi şikayet edebilme rahatlığı sağlayacaktır.
doğru olacak icraattır....zira 21. yüz yılın türkiyesinin başkentinin göbeğinde böyle bir yapının ne işi var efendim...şahsen ben bir ankaralı ve turist rehberi olarak rehberlik ettiğim turistlere bu yapınım fonksiyonunu açıklayamıyorum....
taşınmasına karar verilse bile mevcut ızmir belediyesi bu işi beceremeyecektir. ondan sonra hükümet yardım etmedi diyecektir.

akpyi çok sevdiğinden falan değil izmir belediyesinin acizliğini çok iyi bildigimden.
beceremeyeceklerse içindekini taşısınlar. o da olur.
isabet olacak durumdur. aşağıladığımdan falan değil, istanbul'a gelip kafa sikmezler en azından boyoz boyoz diye.
gülünesi bir durumdur ahaha ..
aşamalı olarak izmirden de selanike taşınması mantıklı gelen durumdur...
Yarrak var yer misin arslanım

Götünüzü sike sike ankarada kalacak rahat olun ananızı sikerim.